На Уманщині стартували жнива

Дата: 14.07.2021 17:24

Аграрний сектор є важливою стратегічною галуззю економіки Уманського район, адже 83,6% його загальної площі складають землі сільськогосподарського призначення. При цьому, сільське господарство є специфічною галуззю економіки, адже на відміну від багатьох інших галузей, результати діяльності в агросекторі в значній мірі залежать від природно-кліматичних умов. Поміж переваг цьогорічної весни, яка відзначилась кращим зволоженням ґрунтів, селяни серед недоліків зазначають пізні терміни посівної й підживлення озимих.

Під урожай 2021 року сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами Уманського району проведено посів сільськогосподарських культур на загальній площі 242,2 тис. га.

Традиційно основними культурами з вирощування є зернові, площі яких у поточному році склали 60,3% в структурі посівних площ, технічні культури складають 35,4%.

Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2021 року (га).

Станом на 14.07.2021 рік  аграріями району розпочато збір  озимого ячменю, на звітну дату зібрано 40% посівних площ при середній урожайності 50 ц/га.

Жнивна компанія набирає обертів, на черзі збір озимої пшениці, ріпаку.

Стратегія і тактика жнивної кампанії полягає в єдиному – зібрати врожай у стислі терміни і без втрат.

Відділ агропромислового розвитку, екології та взаємодії з органами місцевого самоврядування Уманської райдержадміністрації