До кінця тижня вірогідність грозових дощів посилюватиметься, а температура зростатиме

Дата: 04.08.2021 10:19

Бюлетень пожежної небезпеки № 127

від 3 серпня 2021 року

Вчора вдень проходження активного, малорухомого атмосферного фронту зумовило на Черкащині зливові дощі різної інтенсивності місцями у супроводі гроз та шквалистого посилення вітру. Найбільше дісталося Чигирину, де спостерігався сильний дощ – за 4 год. 11 хв. випало 64,9 мм, або 132% місячної норми, що є стихійним метрологічним явищем ІІ рівня небезпечності. На решті території випало 0,0-6,3 мм. Такі погодні умови сприяють зниженню показника пожежної небезпеки в окремих районах області.

Станом на 15:00 год. 2 серпня у зоні дії метеостанції Звенигородка пожежна небезпека надзвичайна (5 клас). У зоні дії метеостанцій Черкаси, Чигирин, Жашків та Умань - висока (4 клас), Сміла, Канів – середня (3 клас), Золотоноша – незначна (2 клас)

Показник пожежної небезпеки на 15:00 год. 2 серпня 2021 року

Черкаси

Сміла

Чигирин

Золотоноша

Канів

Умань

Жашків

Звенигородка

3579

2986

5763

1978

1864

3593

3542

4589

За прогнозом, завтра очікується нетривала перерва в опадах. Температуру повітря дещо знизиться: вночі 11-16º, вдень 22-27º. Надалі, до кінця робочого тижня, вірогідність грозових дощів посилюватиметься, а температура поступово зростатиме.

4 серпня у зоні дії метеостанцій Черкаси, Умань, Жашків та Звенигородка надзвичайна (5 клас), Канів висока (4 клас) пожежна небезпека; Сміла та Золотоноша середня (3 клас), Чигирин незначна (2 клас).

Прогноз показника пожежної небезпеки на 4 серпня 2021 року

Черкаси

Сміла

Чигирин

Золотоноша

Канів

Умань

Жашків

Звенигородка

4212

3743

880

2814

2670

4228

4364

5407

Черкаський гідрометцентр нагадує: на території області триває пожежонебезпечний період, існує надзвичайно високий ризик виникнення пожеж на зернових полях, торф’яниках, в лісах.

Однією з головних причин виникнення лісових пожеж є недбале поводження з вогнем, розведення вогнищ у заборонених місцях, необачно кинутий недопалок чи сірник. Вогонь у лісі – це велике лихо. Адже гасити лісові пожежі складно, вони завдають великої шкоди не тільки економіці, а й екосистемі.

Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки здатні позбавити від наслідків, завданих пожежею.

Якщо ж ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».