Безпечне відзначення Рош га-Шана забезпечить координація сил і засобів з усіх рівнів

Дата: 31.08.2021 21:58

Близько 50 тисяч ізраїльтян та громадян інших іноземних держав мають намір приїхати в Умань на святкування юдейського 5 782 року Нового року – Рош га-Шана. Цього року святкування розпочнеться шостого та завершиться восьмого вересня. Над тим, щоб воно пройшло безпечно й організовано, уже не один місяць спільно працюють представники місцевої, районної, обласної влади, міністерств та відомств країни, самих брацлавських хасидів.

Сьогодні відбулася чергова нарада за участі голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Скічка,  представників Посольства США в Україні та Міністерства охорони здоров’я України, голови Уманської райдержадміністрації Ігоря Миклащука, інших посадовців, керівників установ та відомств.

Цього року підхід до організації перебування хасидів в Умані принципово різниться від попередніх років, адже в умовах пандемії найголовніше завдання – убезпечити як місцевих жителів, так і паломників від поширення коронавірусної хвороби.

Серед вжитих заходів:

• масштабна інформаційно-роз’яснювальна кампанія, з матеріалами якої знайомлять всіх без винятку паломників;
  • пропуск в Україну лише за наявності паспорта вакцинації від COVID-19 або негативного тесту;
  • доступне медичне обслуговування та лабораторне обстеження;
  • посилений контроль правоохоронцями за дотриманням карантинних вимог, в тому числі через відеоспостереження;
  • відкриття міжнародних поліцейських станцій;
  •  залучення волонтерів Товариства Червоного Хреста України, які допомагатимуть із розповсюдженням інформаційних матеріалів та засобів індивідуального захисту.

Напрацьований у співпраці механізм зможуть втілювати і в наступні роки.