Завершено перший етап збору урожаю 2021 року

Дата: 02.09.2021 17:10

Агроформуваннями різних форм власності, яких в районі обліковується близько 600 господарств, обробляється 242,2 тис. га ріллі, що складає 70,4 %  орних земель Уманського району.

Під урожай 2021 року сільськогосподарськими підприємствами було посіяно зернових культур на загальній площі 146 тис. га, що в структурі посівних площ складає 60,3%.  В зерновій групі посівів 33,4 % складали посівні площі озимої пшениці, озимий ячмінь – 3,4%, ярий ячмінь – 7,3%, площі кукурудзи на зерно – 51,8%. Варто відзначити, що посівні площі озимої пшениці, озимого ячменю під урожай 2021 року було збільшено порівняно із 2020 роком відповідно на 21,3% то 26,2%.

За оперативною інформацією відділу агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації середня урожайність по Уманському району ранньої групи зернових урожаю поточного року складає : озимої пшениці – 60,2 ц/га;  озимого ячменю – 53,4 ц/га; ярої пшениці – 50,8 ц/га; ярого ячменю – 47,4 ц/га, гороху 31,2 ц/га. Урожайність озимого ріпаку склала 34 ц/га.

Наразі набирають обертів польові роботи по підготовці грунту під посів озимих зернових культур та вже завершено посів озимого ріпаку під урожай 2021 року.