Як в Умані забезпечували санепідблагополуччя для прочан під час святкування Рош га-Шана

Дата: 17.09.2021 14:13
Кількість переглядів: 285

Цього року у святкуванні іудейського Нового року Рош га-Шана в місті Умань узяли участь 29 069 прочан із 10 країн світу. Уманським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області в період підготовки та святкування Рош га-Шана проведено 493 планові, позапланові, комісійні перевірки й інспектування щодо обслуговування прочан у різних сферах.

97% прочан прибули з Ізраїлю, 1,3% – із США, 0,6 – з Канади та 0,8% – з Австрії, Франції, Великобританії, Німеччини, Туреччини, Польщі, Угорщини. Порівняно з 2019 роком удвічі зросла кількість прочан із США та в 6 разів – із Канади.

Серед прибулих 1939 дітей, що менше ніж середньорічний показник за 2015-2020 р.р., та 1315 жінок, що значно більше середньорічного показника за 2015-2020 р.р. 98% жінок та 88% дітей прибули з Ізраїлю, решта жінок – із Канади, США, діти – з усіх інших країн.

Проживали прочани в орендованих або власних квартирах, будинках, готелях, будинках готельного типу, наметовому містечку, об’єктах незавершеного будівництва.

Харчування здійснювали оператори ринку в готелях та ТОВ «Уманська Левада», яке функціонувало з 16 серпня по 10 вересня. Середньоденна кількість осіб, які харчувалися, становила 10 тис. осіб. Постачальниками харчових продуктів були вітчизняні виробники. Надійшло також 42,8 т гуманітарної допомоги зі США та Ізраїлю.

Масових харчових отруєнь, спалахів гострих кишкових інфекцій, які пов’язані з закладами харчування, не зареєстровано.

Порушення виявили на 43% об’єктів, які були задіяні в обслуговуванні Рош га-Шана та розміщені в зоні прощі. До адміністративної відповідальності притягнуто 46 осіб. Основними порушеннями були – порушення маскового режиму, дистанціювання.

Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби України та Уманською міжрайонною державною лабораторією Держпродспоживслужби України досліджено 65 проб води питної за мікробіологічними показниками та 19 проб – за санітарно-хімічними показниками, 45 проб харчових продуктів, 16 проб води водойм, 120 гігієнічних змивів. Проведено 33 прості інструментальні дослідження чистоти поверхонь, вмісту нітратів, температури готових страв та холодильного обладнання.

Протягом поточного періоду в місті зареєстровано 98 випадків COVID-19 (за вересень 2020 року –169), з них 9 у дітей (2020 рік –11).

Хворих на COVID-19 серед працівників обслуговування Рош га-Шана та у населення в зоні прощі, за даними Уманського відділення Уманського районного відділу ДУ «Черкаського ОЦКПХ МОЗ», станом на 15.09.2021 не зареєстровано.

У місті Умань зареєстровано 4 випадки захворювання на сальмонельоз та 1 носійство, 142 випадки ГРВІ, що в 1,8 раза більше ніж у 2020 році. Госпіталізовано з цим діагнозом 50 осіб, що в 1,7 раза більше ніж у 2020 році. Зростання відбулося на 35 тижні року.

КП «Уманьводоканал» забезпечено цілодобове водопостачання, додатково закуплено 50940 м3 води питної, створювалися 4-денні запаси води. Щодня здійснювався контроль якості та безпечності води в 11 стаціонарних точках міста та 5 – у районах компактного проживання і святкування. За даними виробничої лабораторії  КП «Уманьводоканал», відхилень від гігієнічних нормативів у досліджених пробах питної води не виявлено.

Санітарне очищення території міста здійснювалося ТОВ «Екоклінер», КП «Уманське РЕУ № 3»,  УКП «Комунальник». Кількість видалених твердих побутових відходів із 01.09.2021 по 10.09.2021 склала 5846 м3 (від 524 до 906 м3 в день).

У зв’язку з масовим скупченням прочан по вул. Пушкіна санітарне очищення проводилося в нічний час.

КП «Уманське РЕУ № 3» було проведено профілактичні дезінфекція та дератизація у 7 будинках, забезпечено встановлення щитів про заборону купання, у зв’язку з невідповідністю води водойм за мікробіологічними показниками.

Рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 31.08.2021 № 320-р вул. Пушкіна визначена на період святкування пішохідною зоною, затверджені маршрути руху (2 входи та виходи із зони масового перебування прочан), проведена розмітка дистанції.

Медичне обслуговування прочан здійснювали 4 заклади охорони здоров’я, амбулаторія МБФ імені Рабі Нахмана з Бреславу «Emergency Сlinic» та Іхуд Ацала. За період святкування Рош га-Шана фахова медична допомога надана 30 прочанам.

За повідомленням керівника амбулаторії «Emergency Сlinic», зареєстровано близько 5000 звернень із приводу травм, гострих респіраторних вірусних інфекцій, загострень хвороб органів дихання, травлення, системи кровообігу, малих хірургічних втручань. Із підозрою на COVID-19 звернулися 4 особи, 3 з яких повернулися до Ізраїлю, у 1 – діагноз не підтверджено.

Амбулаторією Іхуд Ацала зареєстровано 3278 звернень з приводу головного болю, травм, проведення вимірювання температури, артеріального тиску, рівню цукру.

У зоні святкування були розгорнуті пункти забору матеріалу на COVID-19 з лабораторіями. Проведено понад 13 тис ПЛР-досліджень, виявлено позитивних 93 особи (0,7 %) та близько 3,5 експрес-тестів  – позитивних не виявлено. Усього, за даними Уманського відділення Уманського районного відділу ДУ «Черкаського ОЦКПХ МОЗ», виявлено 104 позитивні результати, з них  11 в аеропорту «Бориспіль».

Станом на 15 вересня в місті Умань залишилося 3315 прочан.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь