Накопичувальне пенсійне забезпечення планують з 2023 року

Дата: 20.09.2021 17:10
Кількість переглядів: 395

Мінсоцполітики впроваджує технологічну інфраструктуру для надійної, прозорої та безпечної роботи системи пенсійних накопичень.

Запровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення планується з 2023 року. Про це повідомляють в міністерстві соціальної політики України.

Для того, щоб це стало можливим, необхідно заздалегідь побудувати технологічну інфраструктуру, яка:

– буде зручною, доступною і прозорою для людини,

– забезпечить їй право вибору та заміни установи, в якій людина хоче накопичувати кошти на старість,

– надасть можливості контролю власних пенсійних накопичень в режимі 24/7,

– надійно зберігатиме інформацію про пенсійні накопичення людини,

– забезпечить захищений обмін інформацією між усіма установами, які дотичні до формування пенсійних накопичень,

– надасть державі можливість контролю руху коштів та інформації на всіх ключових етапах для захисту прав людей на їх пенсійні накопичення.

Тому, поки народні депутати та експерти погоджують останні деталі законопроектів, які регулюватимуть впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, Уряд будує необхідну технологічну інфраструктуру.

Вона створюється в рамках Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Використання ЄІССС для адміністрування системи обов‘язкових пенсійних накопичень було передбачено Стратегією цифрової трансформації соціальної сфери, яка за ініціативою Мінсоцполітики була ухвалена Кабінетом Міністрів майже рік тому.

Зараз ця Стратегія втілюється в життя. Нещодавно Мінсоцполітики разом з Міністерством цифрової трансформації успішно завершили пілотний проект, в результаті якого створено всі основні складові ЄІССС, і тепер вони впроваджуються в промислову експлуатацію. Це стосується, насамперед, Єдиного соціального реєстру (ЄСР).

Саме цей Реєстр сконцентрує в собі всю «пенсійну історію» людини – інформацію та документи про формування її пенсії в солідарній та обов’язковій накопичувальній пенсійних системах. Додатково тут міститиметься інформація про всі види соціальної підтримки, які надаються людині, або на які вона має право – субсидії, допомоги, пільги та ін.

Людина отримає зручний інструмент для реалізації та захисту своїх прав у системі обов’язкових пенсійних накопичень. Зокрема, вона зможе за допомогою спеціального порталу або платформи ДіЯ у будь-який момент обрати собі пенсійний фонд для накопичень, змінити його, і її вибір одразу відобразиться в ЄСР. Через особистий кабінет в ЄСР людина в будь-який момент зможе побачити стан, обсяг своїх пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, здійснені виплати тощо. Також вона зможе спланувати своє пенсійне майбутнє, оскільки в одному місці бачитиме і перспективи своєї солідарної пенсії, і накопичувальної.

Водночас ЄСР буде зручним інструментом для держави для захисту прав учасників системи пенсійних накопичень. Людині невчасно перерахували внесок? Невірно нарахували інвестиційний дохід? Не перевели кошти до іншого фонду за бажанням людини? Невчасно здійснили виплату? Держава це побачить та стягне зі штрафними санкціями на користь людини.

Рух коштів та інформації щодо обов’язкових пенсійних накопичень людей контролюватиметься на базі ЄСР різними органами державної влади та установами на кожному ключовому етапі. Автоматичне порівняння даних з ЄСР та відповідних даних контролюючого органу або установи буде своєрідним організаційним блок-чейном. Таким чином, система контролю буде багаторівневою та захищеною, що значно знижує ризики корупції та зловживань.

Завдяки такій технологічній інфраструктурі обов’язкова накопичувальна пенсійна система буде зручною для людини, прозорою та безпечною.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь