Можливості земельної реформи для Черкаських громад

Дата: 28.09.2021 08:23
Кількість переглядів: 417

Фото без опису

У м. Черкаси відбувся регіональний круглий стіл «Можливості для сільського розвитку в контексті земельної реформи та децентралізації» для голів громад та землевпорядників за ініціативи Черкаської обласної державної адміністрації та підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Під час заходу учасники дізналися про те, як управляти своїми земельними ресурсами та про нові можливості із розвитку територій громад у рамках земельної реформи.

Роман Карманнік, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації наголосив на важливості економічного розвитку громад, які дає земельна реформа. “Регіони дуже чекали на децентралізацію, завдяки якій всі  відчули, що в місцевих бюджетах грошей побільшало. Це виявилося мотивацією для активнішого створення територіальних громад. У селах почали відновлювати інфраструктуру коштом державних субвенцій, купувати нову техніку. Питання, що робити далі? Далі треба оцінювати ресурс, який є в громадах, максимально ефективно цей ресурс використовувати. Земельний закон дає право розпоряджатися ресурсом самостійно і отримувати додаткові надходження, адже земля – одне з надійних та ефективних джерел фінансування“.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) представив громадам важливі кроки управління їх територією. “Перш за все необхідно зібрати та оприлюднити в електронному вигляді всі дані про землі громад та зареєструвати право власності громади на земельні ділянки, право державної власності на які раніше вже було зареєстровано, але зараз вони за Законом переходять у власність громад”.

Крім того, громадам необхідно буде позначити на карті землі, які призначені для насадження лісів та створення рекреаційних об’єктів, закладення або відновлення лісосмуг та інших полезахисних насаджень.

“Громаді необхідно визначитися з цілями використання земель на найближчі роки. На цьому етапі громада визначає, яким чином може залучити інвесторів, використовуючи потенціал земельних ресурсів. Задля врахування усіх інтересів, громада має зібрати Робочу групу та спільно розробити карту-схему перспективного використання й охорони земель громади”, – зазначив Сергій Кубах.

Євген Бердніков, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), розповів про ключові зміни у сфері землеустрою та, зокрема, комплексні плани для громад: “Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно землевпорядною та містобудівною документацією на місцевому рівні (як в межах, так і за межами населених пунктів) та включає в себе також екологічну та пам’яткоохоронну документацію. Функціональні зони можна вносити у Державний земельний кадастр та визначати набір дозволених видів цільового призначення земельних ділянок. До того ж, комплексний план дає можливість резервування територій для суспільних потреб”.

Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), представила практичні рекомендації з запобігання і протидії аграрному рейдерству та представила Громадську антирейдерську платформу. “Громадська антирейдерська платформа створена небайдужими профільними асоціаціями з метою об’єднання зусиль у боротьбі з аграрним рейдерством. Мета платформи – це викорінення цього ганебного явища, системна боротьба з його проявами та формування нетерпимості суспільства до незаконних силових дій, спрямованих на заволодіння майном. Уже сьогодні можна повідомити про факти рейдерських захоплень на телефон гарячої лінії 044-585-90-10 та отримати кваліфіковану допомогу фахівців.”

Крім того, під час заходу громадам була представлена піврічна навчальна програма “Нові можливості громад в управлінні землями” для очільників та фахівців із управління земельними ресурсами територіальних громад з усієї території України. Для подачі заявки потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/cTPnpgWSGDxJWxGN9.

Пресслужба ОДА

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь