Рятувальники нагадали про правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій в зимовий період

Дата: 13.01.2022 17:24

Для належного забезпечення пожежної безпеки, попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі громадян в наслідок них на базі  Уманського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області відбувся тематичний онлайн брифінг з інформаційно-просвітницької роботи з населенням щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та пожеж, поведінки дітей в побуті та правил поведінки на кризі.

Участь у ньому взяли  перший заступник голови Уманської райдержадміністрації Анатолій Риженко, представники Головного управління ДСНС Черкащини,  представники об’єднаних територіальних громад, соціальних служб району, Національної поліції, відділу освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та туризму Уманської райдержадміністрації, засоби масової інформації.

Надзвичайні ситуації  призводять до порушення нормальних умов життя людей, погіршення стану навколишнього середовища, а іноді й до людських жертв. Зокрема, за 2021 рік на території Уманського району виникло 424 пожежі, на яких загинули 8 осіб, травмовано 10. З початку 2022 року зафіксовано 9 нових пожеж. Це призводить до знищення житлових будинків, господарчих споруд і як наслідок – нанесення матеріальних втрат, травмування громадян та навіть їх загибелі. Тому особливо актуальними були питання протипожежної безпеки в побуті та безпечне використання піротехнічних виробів.

Значна увага учасників брифінгу акцентована на питаннях безпеки на льоду в зимовий період. Особливо це актуально напередодні свята Водохреща.

Предметна розмова з порушених питань мала прикладний характер. Керівники райдержадміністрації, РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області, Національної поліції акцентували увагу представників територіальних громад на посиленні співпраці щодо забезпечення безпечних умов життєдіяльності краян, активізації роз’яснювальної роботи серед населення.

Тісна співпраця, підтримка діалогу управління ДСНС з Уманською райдержадміністрацією, територіальними громадами, соціальними службами сприяє організації належного забезпечення пожежної безпеки, поліпшенню роботи щодо запобігання та мінімізації  негативних наслідків при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж в Уманському районі.

Правила поведінки на кризі:

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижчою за 0°С):

- для одного пішохода, завтовшки не менше 5-7 см;

- для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см , за умов масового катання на ковзанах – 25 см;

- для переправи вантажного автомобіля 35- завтовшки 55 см, трактора – 40-60 см.

2. Міцним вважається прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком завтовшки 12 см.

3. Перед тим як стати на лід – подивіться уважно, чи немає підозрілих місць.

4. Не перевіряйте міцність льоду ударом ноги – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

5. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених місцях.

6. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.

7. Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Правила пожежної безпеки при використанні пічного опалення:

1. Забороняється:

- використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника;

- сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

- категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.

2. В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.

3.Не залишайте без нагляду розпалену піч чи плиту.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

1. нагрівальні прилади дозволяється встановлювати тільки на негорючі підставки;

2. забороняється залишати без нагляду включені електроприлади;

3. не варто вмикати в одну розетку одночасно декілька електроприладів;

4. необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

5. забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Уманська РДА