СБУ викрила на фальшуванні Covid-сертифікатів медпрацівників, яким вдалося «заробити» майже 2,5 млн грн

Дата: 17.02.2022 16:41

Понад рік сімейні лікарі однієї із поліклінік регіону вносили щомісяця до електронної системи охорони здоров’я «eHealth» до 100 фейкових записів про вакцинацію громадян без проведення щеплення. Такий «бізнес» дозволив заробити зловмисникам майже 2,5 млн грн.

За даними слідства, організувала схему головна медична сестра однієї із міських поліклінік регіону, вона залучила до оборудки ще декількох медпрацівників та лікарів.

«Клієнтів» знаходили серед відвідувачів медичного закладу, які мали певні застереження щодо щеплення. Таким пацієнтам пропонували просте рішення: сплатити 2 тис грн і отримати сертифікат, оминувши процедуру вакцинації.

Після отримання коштів сімейний лікар вносив персональні дані начебто вакцинованих осіб у журнали реєстрації та до електронної системи охорони здоров’я «eHealth».

У ході обшуків, проведених за місцем роботи учасників оборудки, правоохоронці виявили та вилучили:

• журнали реєстрації вакцинованих осіб та звітність про щоденну вакцинацію громадян;

• чорнові записи зі списками «клієнтів» на липову вакцинацію;

• комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;

• готівку, ймовірно одержану протиправним шляхом.

Наразі планується повідомлення зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Викриття протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.

Пресслужба ОДА