СБУ викрила чергових проросійських пропагандистів на Черкащині

Дата: 23.05.2022 00:55

Фото без описуСБУ продовжує заходи з викриття ворожих інтернет-пропагандистів, які сприяют окупантам. Двом прихильницям «руZZкого мира» повідомлено про підозру. Про це інформують в Управлінні СБ України у Черкаській області.

Так, черговою проросійською пропагандисткою виявилася мешканка Черкаського району.

Вона поширювала антиукраїнський контент у соцмережах, зокрема в заборонених «Однокласниках».

В матеріалах та репостах відкрито підтримувала військову агресією рф проти України. Крім цього, закликала окупантів визволити нашу державу від так званого «фашизму» та штурмувати «Азовсталь».

Іншу блогершу кіберфахівці СБУ викрили в Черкасах. Вона у соцмережі «TikTok» активно коментувала відео на підтримку окупантів та виправдовувала їх злочинні дії.

Фото без описуЗокрема, закликала рашистів до захоплення влади та зміни меж території нашої країни. Також, активно пропагувала політику кремля та дискредитувала діючу українську владу.

У результаті обшуків у зловмисниць було вилучено:

• комп’ютерну техніку;
  • мобільні телефони з доказами протиправної діяльності

Слідчі СБУ повідомили зловмисницям про підозри за ч. 1 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) та ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття пропагандисток здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.

Пресслужба ОДА