Безпека дітей в акценті влади
Внаслідок збройної російської агресії зростають вимоги до безпеки освітнього процесу. Для організації навчання у звичайному режимі кожен заклад має бути забезпечений укриттям. Наразі питання облаштувань укриття в закладах освіти району перебуває на щоденному контролі Уманської районної військової адміністрації.
Протягом тижня в Уманському районі працювала районна комісія із обстеження укриттів в закладах освіти. Перевірялась відповідність підвальних приміщень можливості їх використання як найпростіших укриттів під час освітнього процесу. Зокрема зверталась увага на те, що укриття мають бути забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, мати примусову або природну вентиляцію. Має бути не менш ніж два евакуаційні виходи, один з яких може бути аварійним. Рекомендації щодо організації укриття в об’єктах цивільного захисту персоналу закладів освіти та учнів, розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій, керівники закладів освіти отримали напередодні.
Під час роботи комісії фахівцями ДСНС, Держпродспоживслужби, цивільного захисту та сектору містобудування і архітектури адміністрації надавались методичні рекомендації та практичні поради щодо приведення відповідних споруд у готовність до використання.
Підсумовуючи роботу комісії, начальник Уманської районної військової адміністрації Ігор Миклащук зазначив, що під час організації освітнього процесу необхідно також враховувати спроможність укриття – на скільки людей воно розраховано. Розклад потрібно складати так, щоб у разі повітряної тривоги в укритті могли розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти. Крім того, на початку навчального року для здобувачів освіти та працівників потрібно провести інструктажі щодо поводження в укритті та тренувальні евакуації до укриття. Важливе значення також надається співпраці з батьками щодо психологічної підтримки дітей та проведення з ними роз’яснювальної роботи.