Інформація щодо запобігання та протидії масовим пожежам сільськогосподарських угідь у весняно-літній період 2023 року

Дата: 24.03.2023 11:15

Шановні громадяни, пам’ятайте!

Випалювання стерні, сухої трави, залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.

Нагадуємо, за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн. для громадян, від 15300 грн. до 21420 грн. для посадових осіб.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння.

Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження до повної ліквідації усіх осередків горіння.