18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми

Дата: 16.10.2023 08:46

Фото без описуЄвропейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за ст.149 Кримінального кодексу України.

Для отримання допомоги чи консультації телефонуйте за вказаними телефонами:

• 527; 0 800 505 501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

Перелік організацій у Черкаській області, до яких можна звернутися за консультацією та допомогою:

Управління у справах сім`ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації (структурний підрозділ облдержадміністрації, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми) контактний телефон: (0472) 63 85 59.

Благодійна організація „100% життя Черкаси“ контактний телефон: (093) 081 43 10.

Відповідний структурний підрозділ Уманської районної військової адміністрації контактний телефон: (04744) 3 45 42.

Постраждалі від торгівлі людьми можуть розраховувати на безкоштовну психологічну, медичну, юридичну, фінансову допомогу, відповідно до потреб та обставин, в яких перебуває особа, звернувшись до благодійної організації та представників установ взаємодії у даному напрямку.

Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!