Актуально: голова Уманської РДА Євгеній Данченко про ремонт доріг в Уманському районі

Дата: 11.07.2018 09:26

Фото без опису- Роботи щодо ремонту доріг цього року будуть наймасштабнішими за всю історію незалежності, а за наступні п'ять років "Укравтодор" планує витратити на ремонт рекордну суму. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. І ми зараз є свідками реалізації цього стратегічного напрямку роботи  Уряду по всій країні.

Насамперед, для жителів Уманщини надзвичайно важливим є будівництво сучасної автотраси М12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам'янка, а також – ремонт автодороги державного значення М05 Київ – Одеса.

До цих ремонтів в межах Уманського району активно долучалася і районна влада, підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування. Оперативно вирішувалися всі необхідні питання, щоб роботи були проведені вчасно і якісно.

Для нас ремонт доріг – це, звичайно, теж пріоритет в діяльності. Наразі активно лагодяться в районі дороги загального користування місцевого значення (утримуються за рахунок обласного бюджету) та дороги комунальної власності (утримуються за рахунок сільських (селищного) бюджетів). Замовником робіт, розробником проектно-кошторисної документації є Уманська райдержадміністрація.

На території району у 2018 році проведення поточного дрібного ремонту заплановано на автошляхах загального користування місцевого значення: Умань − Кочубіївка – Верхнячка, Коржова − Текуча – Ладижинка, Бабанка − Доброводи – Косенівка, /Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль − Бершадь − Умань/ − Томашівка – Рижавка, Бабанка − Коржовий Кут − Дубова − Острівець – Рогова. Станом на 6 липня 2018 року розпочаті роботи на автодорозі Бабанка − Коржовий Кут − Дубова − Острівець – Рогова. На ці роботи з державного бюджету спрямовано 3 млн грн, виконуватиме їх філія «Уманський райавтодор».

На проведення поточного середнього ремонту доріг з державного бюджету передбачено 19 950 тис. грн.  Це такі дороги загального користування місцевого значення Уманського району: /Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань/ – Томашівка – Рижавка, Ладижинка – Городниця, Фурманка −//М-05/ – Ропотуха/,  /М-12/ − Бабанка − /М-12/.

На даний час районною державною адміністрацією виготовлені проектно-кошторисні документації ремонтe доріг на загальну суму 235,7 тис. грн.

Станом на 5 липня 2018 р. на замовлення районної державної адміністрації виконано роботи з поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення:

О241504 Коржова - Текуча - Ладижинка на суму 199,99 тис. грн (субвенція Ладижинської сільської ради), ліквідовано 550 м2 ямковості;

О241517 Від а/д М-05 - Піківець - до а/д Н-16 на суму 158,3 тис. грн (субвенція обласного бюджету), ліквідовано 407 м2 ямковості.

На дорогах комунального значення також ведеться робота щодо поточного ремонту покриття. На ремонт доріг комунальної власності по Уманському району передбачається виділення з місцевого бюджету коштів у сумі 19 568 тис. грн, з них 6 067 тис. грн – на проведення поточного ремонту доріг, 13 501 тис. грн – на капітальний.

Станом на 1 липня 2018 року на ремонт доріг комунальної власності по Уманському району використано 12 164 тис.  грн: поточний ремонт – 3 941 тис.  грн, капітальний – 8 223 тис. грн. Ремонт виконано у таких населених пунктах: с. Гереженівка (180,3 тис. грн), с. Дмитрушки (1 082,4 тис. грн), с. Іванівка (194,6 тис. грн),  с. Косенівка (199,8 тис. грн), с. Краснопілка (1 576,4 тис. грн), с. Ладижинка (1 523,4 тис. грн), с. Оксанина (192,3 тис. грн), с. Острівець (199,7 тис. грн), с. Піківець (160,0 тис. грн), с. Полянецьке (2 311,2 тис. грн), с. Пугачівка (199,9 тис. грн), с. Родниківка (549,2 тис. грн), с. Ропотуха (2 110,4 тис. грн), с. Собківка (1 200,9 тис. грн), с. Старі Бабани (10,0 тис. грн),  с. Фурманка (72,1 тис. грн), с. Шарин (304,4 тис. грн), с. Юрківка (96,6 тис. грн).

Звичайно, для того, щоб дорожнє покриття було в ідеальному стані, ще потрібно зробити чимало. Особливої уваги потребують автошляхи Н16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань, Т0202 Могилів-Подільський – Ямпіль – Крижопіль – Бершадь – Умань. Фронт роботи окреслений, будемо докладати зусиль, аби пришвидшити ці процеси.