Перерахунок субсидій на літній період

Дата: 17.08.2017 09:27

За інформацією щодо стану призначення житлових субсидій у Черкаській області від 27.07.2017 року управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації займає найвищий рейтинговий показник опрацьованих справ серед міст та районів Черкаської області.

З урахуванням прийнятих змін станом на 10.08.2017 управлінням праці та соціального захисту населення проведено перепризначення субсидій на житлово-комунальні послуги на наступний 12-ти місячний термін 5351 сім’ї, який розрахований з травня на неопалювальний сезон, а з жовтня – на новий опалювальний сезон, що становить 98,86% від загальної кількості отримувачів субсидії на житлово комунальні послуги. Як і раніше, чинниками для нарахування субсидій є дохід громадян; вартість послуг; і безпосередньо, кількість зареєстрованих у помешканні осіб. Відповідно до Постанови КМУ №300 від 26.04.2017 р., внесено зміни щодо порядку обрахунку доходів громадян. Якщо в попередні періоди для призначення субсидій доходи громадянина бралися за попередній рік, то тепер вони будуть братися за чотири квартали, які передують місяцю, що, відповідно, передує місяцю, з якого призначається субсидія. На практиці це означає наступне: якщо громадянин звертається за призначенням субсидій в травні-червні 2017 року, то дохід громадянина буде рахуватися з квітня 2016 року по березень 2017 року включно.

Відповідно до Постанови КМУ № 187 від 22.03.2017 року ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» надало нові тарифи вартості природного газу для потреб населення. Так, з 01.06.2017 вартість 1000 куб.м природного газу для потреб населення району за наявності на відсутності лічильника становить 6957,90 грн.

Станом на 01.08.2017 призначено субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу 2229 домогосподарствам на суму 6475 тис. грн. Середній розмір субсидії на придбання твердого побутового палива та скрапленого газу на домогосподарство становить 2905,14 грн.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем. Так, до управління праці та соціального захисту населення надані списки від 6 організацій надавачів-послуг з водопостачання на 181 особу, загальним обсягом невикористаних сум субсидій за послуги з водопостачання на 20200,33 грн, а саме: КП «Ладижинський сількомунгосп» - 4 особи на суму 275,73 грн, КП «Колодистенський сількомунгосп» - 13 осіб на суму 680,66 грн, КП „Бабанське комунальне господарство” – 7 осіб на суму 514,42 грн, СКП „Дмитрушки”– на 11 осіб на суму 1812,27 грн, КП «Дубівський Водограй» - на 46 осіб на суму 358,26 грн, та КП «Уманьводоканал» на 100 осіб на суму 16558,99 грн.

Згідно урядового проекту монетизації зекономлених субсидій, до управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації надійшло 2880 заяв від громадян району з 3877 осіб на повернення невикористаної суми субсидії по газопостачанню на суму 1849,7 тис. грн та 44 заяви з 72 на повернення невикористаної суми субсидії по електропостачанню на суму 5,9 тис. грн. Слід наголосити, що субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно до 1 вересня подати заяву доуправління праці та соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім у період з 1 жовтня до 30 квітня та коригувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади. У 2017 та 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про такі зміни:

•Складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався.
•Соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером.
•Про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень.
•Набору комунальних послуг

У разі виникнення питань щодо нарахувань субсидій, або сум нарахувань, громадяни райони можуть звертатися за роз’ясненнями до управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації за адресою: вул. Залізняка 2а та за тел. 3-50-58, 0967764698

Начальник управління праці та

соціального захисту населення