Обережно, спека!
Дата: 14.06.2019 10:15
Кількість переглядів: 910
Всі ми з нетерпінням чекаємо літа. Але в спекотні дні у багатьох не вистачає сил, болить голова, пропадає апетит і мучить безсоння. Про те, як поводитися в спеку, потрібно знати прості правила аби вберегтися від небажаних наслідків високої температури:
-
-
-
- Намагайтесь якомога менше часу проводити на сонці, не виходьте на вулицю в найспекотніші години - з 12.00 до 16.00 та слідкуйте, щоб це не робили ваші діти.
-
-
- Одягайте світле та просторе вбрання з натуральних тканин, прикривайте голову.
- По можливості тримайтеся у тіні, заходьте в прохолодні приміщення та включайте кондиціонер, навіть кілька годин допоможуть організму впоратися зі спекою.
- Не залишайте дітей і домашніх тварин в припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами.
- Намагайтеся звести до мінімуму перебування в громадському транспорті, спека й задуха у замкненому просторі можуть спровокувати непритомність.
- Пийте більше води, регулярно і маленькими порціями. Не пийте алкоголь, напої з кофеїном і з великою кількістю цукру, адже це призводить до втрати організмом ще більшої кількості води.
- Кращий спосіб охолонути – прийняти прохолодний душ або ванну.
- У спеку рекомендовано відмовитися від активних занять спортом. Фізичні навантаження у рази збільшують теплообмін, що може призвести до зневоднення організму, виникнення теплового удару.
- Не забувайте робити вологе прибирання.
- Не варто їсти багато жирної і гарячої їжі, адже це створює додаткове теплове навантаження для організму.
- Відмовтеся від сигарет, адже нікотин звужує кровоносні судини.
Під час виникнення ознак перегріву організму, теплового або сонячного ударів слід негайно звернутися за медичною допомогою. До її надання:
- потерпілого необхідно перенести в тінь (прохолодне приміщення);
- покласти на спину, а голову – на підвищення, розстебнути верхній одяг;
- змочити голову холодною водою або покласти на неї змочений холодною водою рушник, зробити холодні примочки на лоб, тім’яну ділянку, потилицю;
- дати потерпілому холодної води (бажано натрієво-хлоридної), для підтримки серцевої діяльності – настоянку валеріани (15-20 крапель на одну третину склянки води);
- у разі втрати потерпілим свідомості слід скористатися нашатирним спиртом.
Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то питання, як пережити спеку влітку, відпаде. Пам’ятайте, ваше здоров’я і самопочуття – тільки у ваших руках!
За інформацією управління праці та соціального захисту
населення райдержадміністрації