В Україні прийнято Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності

Дата: 26.07.2017 09:49

Фото без опису7 червня 2017 року урядом прийнято постанову № 413 "Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними", якою затверджено Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

Одними з ключових положень даної стратегії зобов’язано Держгеокадастр та його територіальні органи надавати дозволи на розроблення документації із землеустрою та передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у приватну власність в межах норм безоплатної приватизації, насамперед учасникам антитерористичної операції; враховувати позицію відповідної сільської та селищної ради під час надання (передачі) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність громадян; у разі добровільної відмови юридичної або фізичної особи від земельної ділянки (у тому числі земельної частки (паю), яка перебуває у власності або користуванні такої особи, передавати таку земельну ділянку в користування за результатами земельних торгів, не допускаючи передачі таких земельних ділянок у приватну власність.

Крім того органи Держгеокадастру зобов’язано формувати перелік земельних ділянок та визначати площу земельних ділянок, яка передається в межах норм безоплатної приватизації на території відповідної області, у межах 25% від площі земельних ділянок, право оренди на яку було продано на території відповідної області у кварталі, що передував поточному кварталу. Тобто площа земель, яка буде передана у власність громадян, в тому числі учасників АТО, у першому кварталі 2018 року не повинна перевищувати 25% від площі земель переданих в оренду на аукціонах у третьому кварталі 2017 року.

Також стратегією передбачено, що у разі надання дозволів на розроблення документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру до набрання чинності цією Стратегією на умовах, що суперечать положенням цієї Стратегії, затвердження такої документації здійснюється до кінця кварталу, що настає за кварталом, в якому була схвалена ця Стратегія. Таким чином, громадянам, в тому числі і учасникам АТО, які до 07.06.2017 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів мають до 15.09.2017 подати на затвердження до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розроблені та погоджені відповідно до чинного законодавства проекти землеустрою, так як згідно ст.118 Земельного кодексу України встановлено термін розгляду документації із землеустрою у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації