Про нарахування та виплату грошової компенсації на тверде паливо і скраплений газ пільговим категоріям населення в 2017 році

Дата: 28.08.2017 11:07
Кількість переглядів: 935

Фото без описуВідповідно до Бюджетного кодексу України, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються пільги ветеранам війни; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам податкової міліції; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно Основ законодавства України про охорону здоров'я, ЗУ "Про культуру", ЗУ "Про бібліотеки і бібліотечну справу", ЗУ "Про освіту"; багатодітним сім'ям; дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, сім’ям опікунів (піклувальників), в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей.

При визначенні норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, згідно з якими населенню надаються житлові субсидії та пільги готівкою, застосовується ціна твердого палива – 2162,00 грн за одну тонну та ціна скрапленого газу – 216,20 грн за один балон на домогосподарство та виходячи з граничних показників вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 23.04.2012 № 356, та проіндексованих на коефіцієнт, визначений за формулою, згідно з вказаною постановою.


Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації продовжується нарахування та виплата готівки пільговим категоріям населення, які перебувають на обліку в управлінні і проживають в будинках із пічним видом опалення на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік.

Грошова компенсація на придбання твердого палива і скрапленого газу в нинішньому році складає:

- інвалідам війни – 2378 грн 20 коп.,

- учасникам бойових дій – 1783 грн 65 коп.,

- учасникам війни і членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 1189 грн 10 коп.,

- чорнобильцям 1,2 категорії, вдовам ЧАЕС, ветеранам Міністерства оборони, ветеранам органів внутрішніх справ, які мають право лише на тверде паливо – 1081 грн 00 коп.,

- багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям, опікунам (піклувальникам) – 1189 грн 10 коп.,

- пенсіонерам галузей медицини, освіти та культури – відшкодовується вартість однієї тонни твердого палива на суму 2162 грн 00 коп.

Порядок надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 77.

Зокрема, згідно з цим Порядком для призначення пільг із придбання твердого палива і скрапленого газу, особи звертаються до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за місцем проживання з відповідною заявою.

Законом України від 28.12.2014 № 76 – VIII „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” внесено зміни в частині надання пільг окремим категоріям громадян, які мають таке право відповідно до Законів України, по оплаті за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та придбання твердого та рідкого палива, а саме: пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї при наданні пільг набули чинності з 1 липня 2015 року.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

З метою поліпшення соціальної захищеності учасників антитерористичної операції та їх сімей, забезпечення виконання чинного законодавства стосовно соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, в районі діє комплексна програма „Турбота” на 2014-2020 роки, на виконання якої з районного бюджету на 2017 рік виділено 1 млн. 203,5 тис. грн. для надання пільг і компенсацій.

Учасники бойових дій із числа учасників АТО, які користуються пільгами згідно Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” також мають право на додаткову пільгу за рахунок коштів місцевого бюджету.

Пільги учасникам АТО та їх сім’ям на придбання твердого палива, скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік. Грошова компенсація в нинішньому році зазначеній категорії складає – 2378 грн. 20 коп.

Також звертаємо увагу на те, що відповідно постанови КМУ від 27.04.2016 № 319, у разі призначення субсидії, пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Для оформлення відповідних пільг звертатися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (кабінет № 410, телефон 3-45-42) за адресою м. Умань, вул. М. Залізняка, 2а.

 

Начальник відділу персоніфікованого

обліку пільгових категорій населення

Управління праці та соціального захисту

населення райдержадміністрації Л.В. Коваль


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь