Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Про дотримання санітарного законодавства при роботі з пестицидами та отрутохімікатами

Переглядів: 539

До уваги керівників сільськогосподарських та фермерських господарств! 

На виконання вимог ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди та отрутохімікати», Державних санітарних правил  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» пропоную до початку весняно-польових робіт:

  1. Провести погодження планів застосування пестицидів та отрутохімікатів з Уманським міськрайонним управлінням Головного управління ДПСС в Черкаській області.
  2. Провести паспортизацію складів для зберігання агрохімікатів та пестицидів, в разі відсутності власних складів надати дані щодо заключення  угод на зберігання агрохімікатів в складах, які мають санітарні паспорти.
  3. Провести паспортизацію автотранспорту для транспортування пестицидів, мінеральних добрив та протруєного насіння.
  4. Працюючим з пестицидами і агрохімікатами пройти медичний огляд, мати відповідні посвідчення та допуски на виконання робіт з агрохімікатами.
  5. Забезпечити працюючих необхідним спец. одягом, засобами захисту та аптечками першої медичної допомоги.
  6. Під час застосування агрохімікатів:

       6.1. Приготування розчинів пестицидів, заправку апаратури, протруєння насіння проводити на спеціалізованих майданчиках.

       6.2. Завчасно, але не менш ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, сповіщати населення та   власників суміжних ділянок.

      6.3. Застосування пестицидів авіаційним методом в обов’язковому порядку постійно узгоджувати з                       Держпродспоживслужбою.

      6.4. Забезпечити проведення лабораторного контролю за вмістом залишкових кількостей пестицидів та солей важких металів  у сільськогосподарській продукції, об’єктах навколишнього середовища (грунт, атмосферне повітря, водойми).

      6.5.Витримувати межі зони санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, водойм до місць застосування агрохімікатів. 

 

За інформацією Уманського міськрайонного управління Головного управління ДПСС в Черкаській області« повернутися до списку новин