Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

У річку Ревуха запустили 1 тонну риби  

Переглядів: 1361

350 кілограмів білого амура та 650 кілограмів товстолобика – стільки трирічної риби випустили 17 квітня в річку Ревуха, яка проходить селищем Бабанка.  Це зроблено не для рибалок, а задля розчищення цієї річки. Екологічну акцію ініціював та профінансував народний депутат України Максим Поляков. Долучилися до неї голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, селищний голова Бабанки Михайло Байда, державний екологічний інспектор Центрального округу Юрій Мулько, головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Черкаського рибоохоронного патрулю Костянтин Черниш.

Увага до річки – не випадкова. Кілька років тому, коли Уманщиною пройшов буревій, рівень води у Ревусі впав до півметра, вона стала замуленою і захаращеною. Рослиноїдні білий амур і товстолобик виконають екологічну функцію і значно покращать стан водойми.

Окрім того, за словами Максима Полякова, у травні цього року можуть бути виділені кошти з державного бюджету у сумі 3,5 млн грн на реалізацію проекту із розчищення річки Ревуха, який розробила Бабанська селищна рада. Планується розчищення понад 3 км водойми, облагородження пляжної зони, відновлення джерел.

Голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко зазначив, що в Уманському районі є 382 ставки загальною площею 1882 га та протікає 18 маленьких річок, загальна протяжність яких – 340 км, усі є частиною басейну Південного Бугу. Одні з найбільших рік – це Синиця, Уманка, Ятрань та її притока Ревуха. Екологічний стан цих річок потребує покращення.

 «Завдяки ініціативі і можливостям народного депутата Максима Полякова вперше за останнє десятиліття зариблено річку Ревуха для її очищення», - підкреслив очільник району та подякував народному депутату.

Для того, щоб екологічна акція дала результати, поки що рибу з Ревухи ловити не можна. На браконьєрів чекатиме штраф у розмірі 255 грн за кожну впійману рибину – на цьому наголосив головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Черкаського рибоохоронного патрулю Костянтин Черниш.

 Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації

 « повернутися до списку новин