В Кочубіївській школі відпрацьовували заходи з надання першої домедичної допомоги

Дата: 10.09.2018 11:50

Щорічно, починаючи з 2000 року, у другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. У 2018 році він припав на 8 вересня. З цієї нагоди Уманська міськрайонна організація «Товариство Червоного Хреста України» провела навчальні заходи з першої допомоги в освітніх закладах Паланської громади.

Зокрема, в Кочубіївській школі на заходах були присутні начальник відділу освіти сільської громади Ігор Кузьменко, голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Валентина Чорна, директор Кочубіївської школи Алла Кисіль. Вчителі та учні пройшли майстер-клас на тренувальному манекені з надання першої допомоги при певних травмах, які виникають найчастіше.

Основне завдання першої домедичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення найпростіших заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити можливі  ускладнення.

Тема Дня першої допомоги цього року – «Перша допомога при дорожньо-транспортних пригодах». Щороку ДТП забирають у світі близько 1,25 млн життів. Кожного дня близько 3500 людей гинуть на дорозі, а ще десятки тисяч отримують травми, які часто призводять до наслідків, що змінюють життя. Якщо вчасно не надається перша допомога, то багато важкотравмованих людей не виживає у дорожньо-транспортній катастрофі. А вчасне надання першої допомоги може різко зменшити кількість фатальних випадків.

Ситуації, що вимагають надання екстреної першої допомоги часто виникають несподівано. Важливо не панікувати, діяти швидко. Дорога кожна хвилина. Життя людини, що потрапила в критичне становище, перебуває під загрозою. Своєчасне надання першої медичної допомоги дозволяє звести до мінімуму розвиток небезпечних ускладнень.

До освітніх та профілактичних заходів Червоного хреста долучилася учнівська молодь Дмитрушок, Шарина, Городецького, Родниківки, Бабанки, Сушківки, Краснопілки, Косенівки, Старих Бабанів, Уманського обласного дитячого  психолого-реабілітаційного центру для дітей.

Під  час проведення тренінгів, майстер-класів  з надання домедичної допомоги слухачі відпрацювали алгоритм дій при зупинці серцево-дихальної системи, кровотечах, переломах, опіках, раптових захворюваннях.

Наприкінці занять слухачі отримали  пам’ятки, буклети, методичні рекомендації.

Також міськрайонна організація Червоного Хреста проводить флеш-моби у багатолюдних місцях, де бажаючі охоче приєднуються до відпрацювання заходів реанімації на тренувальному манекені, зокрема при зупинці серцево-легеневої діяльності.

Засвоєння та повторення практичних навичок з надання першої  домедичної допомоги допоможуть врятувати життя багатьох людей. До цього закликає сумна статистика наслідків травм, раптових захворювань. Приєднуйтеся!

Товариство Червоного Хреста України запрошує підвищити власну обізнаність щодо безпеки дорожнього руху, оволодіти навичками надання першої допомоги, щоб захистити  себе та надати допомогу постраждалим  під час  нещасних випадків, кризових ситуаціях.

Прес-центр Уманської  МРОТЧХУ

контактний телефон 068 245 70 50