17-18 березня на Черкащині очікується погіршення погодних умов

Дата: 16.03.2018 12:58

Знову нашу Черкащину атакували південні циклони.Фото без опису

Вдень 14 та вночі 15 березня через східні район нашого краю перемістився перший циклон. Найбільше опадів у вигляді дощу та мокрого снігу випало у Черкаському, Золотоніському та Канівському районах – 15-25 мм або 50-80% місячної норми. На решті території області кількість опадів становила 6-12 мм або 17-36% місячної норми. Температурний фон тримається у межах +1+2°, що вище кліматичної норми на 2-3°, однак у людей відчуття що зима ще не здала свої позиції і має наміри повернутися.

За прогнозом, 16 березня погода буде спокійною, на переважно позитивному температурному фоні вдень очікуються невеликий мокрий сніг та дощ.

Увага! 17-18 березня другий, добре насичений вологою, південний циклон значно ускладнить погоду: сильні дощі, снігопади, хуртовини та морози. Причиною різкого похолодання стане надходження холодного повітря арктичного походження у супроводі сильного вітру, опадів, що сприятимуть утворенню ожеледі та ожеледиці на дорогах. За цей період є ймовірність збільшення висоти снігового покриву на 20-30 см від існуючого.

Водіям радимо у вихідні обмежити поїздки на власному транспорті та перечекати негоду, яка в таких масштабах спостерігатиметься востаннє.

Комунальним службам необхідно бути готовими до вчасного прибирання снігу.

До відома: за кліматичними даними середньодобова температура повітря 16 березня становить 0,2° морозу, на цю дату найвища температура 14,5° тепла відмічалася у 1972 р., найнижча 19,0° морозу – у 1987 р.

Атмосферний тиск знижений, наступної доби істотно не зміниться. Відносна вологість повітря залишатиметься високою.

Прогноз погоди по Черкаській області на добу від 20 год. 15 березня до 20 год. 16 березня 2018 р.

Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ та мокрий сніг. Вітер східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -3°..+2°, вдень 0..+5º, у Черкасах вночі близько 0º, вдень +2..+4º.

Прогноз середньої добової температури повітря:

-8º

17 березня. Хмарно. Дощ з мокрим снігом, місцями ожеледь. Вітер переважно північно-східний, 7-12 м/с, місцями пориви вітру 15-20 м/с. Температура повітря протягом доби 0..5º.

18 березня. Вночі сильний, вдень помірний сніг, місцями хуртовина, на дорогах ожеледиця. Вітер переважно північно-східний, 7-12 м/с, місцями пориви вітру 15-20 м/с. Температура вночі -7..-12º, вдень -4..-9º

19 березня. Вночі помірний, вдень невеликий сніг. Температура вночі -7..-12º, вдень -2..-7º.

20 березня. Без істотних опадів. Температура повітря від 4º морозу до 1º тепла.

Метеорологічна та агрометеорологічна ситуація

Погодні умови визначав циклон з півдня. Середня добова температура повітря становила 0,5-1,5° тепла за норми 1° морозу. Максимальна температура повітря вдень не перевищувала 1-2° тепла. Мінімальна температура повітря сьогодні вночі становила 0-1° морозу, на поверхні снігу/ґрунту – 0-2° морозу. Пройшли опади у вигляді снігу, мокрого снігу, льодяного дощу та дощу. Випало по області від 4,1 до 21,2 мм. Відмічалось утворення ожеледі діаметром 1-3 мм. Місцями виникали тумани, видимість 500-1000 м. Максимальна швидкість вітру 5-8 м/с.

Висота снігового покриву збільшилась на 1-10 см і на ранок 15.03 становила по області від 3 (Жашків) до 14 см (Золотоноша). Глибина промерзання ґрунту за даними більшості метеостанцій істотно не змінилась і досягає від 9 (Звенигородка) до 38 см (Чигирин) за норми 26 см, відтавання верхнього шару – 4-10 см. Талий ґрунт відмічається в Умані і Жашкові. Мінімальна за добу температура ґрунту на глибині 3 см (глибина залягання вузла кущіння озимих) -1+1° морозу.

Гідрологічна ситуація

На річках області відбувається підйом рівнів води весняного водопілля. Рівні води у створах більшості гідропостів за минулу добу піднялися на 2-10 см, а на р. Тясмин – на 34 см. З початку весняного водопілля (7-9.03) станом на 15.03 рівні води підвищилися: на р. Тясмин (ГП Велика Яблунівка) – на 106 см, на р. Велика Вись (ГП Ямпіль) – на 58 см, на р. Золотоношка (ГП Золотоноша) – на 42 см, на р. Рось (ГП Корсунь-Шевченківський) – на 36 см, на р. Вільшанка (ГП Мліїв) – на 10 см, на р. Супій(ГП Піщане) – на 10 см, на р. Гнилий Тікич (ГП Лисянка) – на 12 см. На р. Велика Вись у створі гідропоста вода вже дві доби знаходиться на заплаві, глибина затоплення 17 см. На р. Гнилий Тікич до виходу води на заплаву залишається 18 см, на р. Золотоношка – 24 см.

За інформацією Черкаського обласного

центру з гідрометеорології