На Уманщині презентували вітчизняний фільм «Чорний козак»

Дата: 19.04.2019 13:24

18 квітня в актовому залі навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей» відбулася презентація вітчизняного народного фільму «Чорний козак».

Фото без описуПоказ стрічки організував сектор культури Уманської районної державної адміністрації. На перегляді фільму серед інших були присутні працівники районної державної адміністрації та виконавчого апарату районної ради.

Перший народний український фільм створений виключно за волонтерські кошти. В основу стрічки лягла авторська казка Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття».

Режисер стрічки, директор державного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк та його колега, співавтор фільму Микола Кулик розповіли історію створення «Чорного козака». Кошторис фільму склав 2 млн 35 тис. гривень, робота над ним велася 10 років. Знімався «Чорний козак» майже по всій Україні та в основному на Черкащині – у селі Легедзине Тальнівського району. Серед тих, хто з’являється в кадрі, багато місцевих, а от професійних акторів немає, окрім виконавиці головної ролі Марини Юрчак.

За словами творців фільму, кінострічкою вони прагнули передати відчуття про українське минуле, показати те, чим жили наші предки.

«Чорний козак» вже демонструвався у широкому прокаті кращих вітчизняних кінотеатрів нашої держави. Усі виручені від прокату кошти спрямовуються на потреби та лікування важкопоранених військовослужбовців.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації