Козацькі класи з Черкащини взяли участь у Всеукраїнському фестивалі козацької творчості
Державовстановлюючі виклики українського сьогодення докорінно змінили ставлення громадян України до державних і національних символів, самобутніх етнонаціональних традицій, духовних цінностей, історичної минувшини, культурної спадщини та в цілому причетність до державотворчих процесів.
Потужним рушієм змін, стратегічним інтелектуально-творчим та активно-діяльнісним ресурсом цих перетворень стала українська молодь. Відповідно, серед пріоритетних напрямів молодіжної політики держави нині є національно-патріотичне виховання, спрямоване на формування особистості, яка є соціально і політично активною, яка любить свою Батьківщину, пишається історією своєї країни, розуміє місце кожної людини і нації в світовому соціокультурному просторі.
В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації. Важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України.
З метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, а також визначення ефективних механізмів системної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання Українське козацтво згідно зі статутом проводить просвітницьку роботу серед молоді. Реалізація завдань та принципів національно-патріотичного виховання учнівської молоді є базовою основою співпраці Українського козацтва та закладів загальної середньої освіти.
3 червня площу перед новим корпусом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини заполонили люди у військовій формі – учасники Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької творчості імені І.Гонти та М.Залізняка “Коліївщина – 250”, делегати козацьких товариств з усієї України.
Проте, головними дійовими особами козацького параду були молоді козачата – представники козацьких класів Черкаської області. Монастирищенський район представляв рій ”Летичівські джури” Летичівського ЗЗСО I-III ступенів, Христинівський – рій ”Литаври” Ягубецького ЗЗСО I-III ступенів. Уманщину представляли молоді козачата Дмитрушківського ЗЗСО I-III ступенів – рій ”Козачата” та самі юні учасники козачого дійства – рій імені Богдана Хмельницького Городецького ЗЗСО I-III ступенів.
Для участі у фестивалі козацькі класи готували творче завдання, представлене у вигляді монолітного та чіткого показу різноманітних елементів муштрованого впоряду (стройової підготовки) у складі рою з елементами театрального та хореографічного мистецтва під супровід барабанного бою чи під музику. На завершення показу – марш рою стройовим кроком з виконанням маршової патріотичної пісні. Тематика пісень – козацька, УСС, військ УНР, УПА або сучасних ЗСУ.
Про готовність козацьких роїв гетьману Українського козацтва Миколі Пантелюку доповів осавул Українського козацтва Анатолій Шулежко. Микола Пантелюк привітав гостей та учасників і побажав молодим козачатам успіхів.
Зазвучали козацькі марші і юні козачата, карбуючи кожен крок виконували стройові вправи, відчуваючи себе учасниками великого козацького дійства. Серед козацьких класів були ті, які вже неодноразово представляли свої навчальні заклади на обласних та всеукраїнських етапах військово-патріотичної гри ”Сокіл” (“Джура”), а були й ті, хто робив лише перші кроки козацькими стежками.
Справжньою окрасою Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької творчості імені І.Гонти та М.Залізняка ”Коліївщина – 250” став виступ неодноразового переможця Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри ”Сокіл” (“Джура”) – рою ”Терен” Тернівської ЗЗСО I-III ступенів. Керівник рою – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, директор школи Шулежко Анатолій Васильович, виховник рою – Відмінник освіти України, керівник гуртка від Центру дитячо-юнацької творчості Тараненко Іван Миколайович.
На думку суддівської колегії у цей день не було переможених, перемогли всі – і юні козачата, які отримали масу незабутніх вражень, і глядачі, які були в захваті від чіткого козацького впоряду у виконанні молодих учасників козачого дійства.
Ройові отамани та виховники отримали нагороди з рук Гетьмана Українського козацтва Миколи Пантелюка та всесвітньовідомого оперного співака, Заслуженого діяча мистецтв України, професора Миколи Сікори.
На завершення дійства учасники разом з професором Сікорою натхненно і урочисто виконали Гімн України.
За інформацією відділу освіти, молоді та
спорту Уманської райдержадміністрації