Мін’юстом здійснюється контроль за дотриманням порядку державної реєстрації бізнесу та нерухомості

Мін’юст передав функції щодо реєстрації бізнесу та нерухомості місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб'єктам, залишивши за собою функцію контролю.

Контроль за діяльністю державних реєстраторів, уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості здійснюється Мін’юстом шляхом:

- розгляду скарг, поданих відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

- моніторингу в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

- розгляду обґрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту.

Підставою направлення до Мін’юсту обґрунтованого подання, крім іншого, є скарга особи з вимогою про поновлення своїх прав і захист законних інтересів, порушених рішеннями, діями або бездіяльністю державних реєстраторів, діями або бездіяльністю уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації.

У разі виявлення під час розгляду обґрунтованого подання порушень порядку державної реєстрації бізнесу та нерухомості контроль здійснюється шляхом проведення камеральної перевірки.

Наказ Мін’юсту про проведення камеральної перевірки в обов’язковому порядку розміщується на офіційному веб-сайті.