ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ЗА ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДНЯКА ВРХ

Дата: 07.03.2019 14:32

Фото без описуУ поточному році діє Державна Програма підтримки особистих селянських господарств, які вирощують молодняк великої рогатої худоби.

Дотація надається фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників. Загальний обсяг дотації за молодняк ВРХ за утримання однієї голови худоби до тринадцяти місячного віку становить 2500 грн.

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.
Важливо – у паспорті тварини зазначати походження: кличку та ідентифікаційний номер матері (корови).

Довідково: процедура здійснення ідентифікації, реєстрації та переміщення великої рогатої худоби визначена Порядком ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядком оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 грудня 2017 року № 642, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 лютого за № 166/31618.

Крок 2. Підготувати мінімальну кількість документів:
• копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
• копію паспорта громадянина України;
• копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
• копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Крок 3. Подати заяву із копіями документів (вказаних в крок 2) до сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.
Документи приймаються протягом року в порядку черговості – до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня.

ДО УВАГИ! За молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, документи приймаються до 1 квітня поточного року, у разі наявності молодняка в господарстві на момент подання документів.

Крок 4. Бюджетні кошти надійдуть на поточний рахунок відкритий у банку.

* Дотація за молодняк, який народився в господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з

урахуванням віку молодняка у розмірі:

у період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.
*Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцяти місячного віку у розмірі:
за перші чотири місяці утримання молодняка – 300 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка – 700 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка – 1500 гривень за голову.

За інформацією управління агропромислового розвитку

Уманської райдержадміністрації