Збережемо разом ліс для себе та майбутніх поколінь!

Дата: 07.06.2018 15:15

Фото без описуВ  період літньої посухи лісові масиви, особливо хвойні, надзвичайно  вразливі. Тому необережне поводження з вогнем, кинута цигарка можуть  призвести до  виникнення пожежі. В нинішню теплу днину раптове виникнення  пожежі і її швидке поширення важко зупинити навіть за наявності спеціальної техніки та засобів пожежогасіння.

Лісова пожежа – це стихія, яка приносить  матеріальні та  ресурсні  збитки, знищуючи все навкруги та  завдаючи  непоправної шкоди довкіллю.

У зв’язку з ускладненням  пожежної ситуації та з метою попередження  можливих  пожеж в лісі ДП «Уманське лісове господарство» посилює  контроль за дотриманням пожежної безпеки. В лісових масивах держлісгоспу створюються  протипожежні  мінералізовані смуги та проводиться догляд за ними, укомплектовується пожежний інвентар для гасіння лісових пожеж в лісництвах та по обходах лісництв.

Лісівники проводять підготовку протидії масових загорань і пожеж в  природних  екосистемах, але в будь-який момент може виникнути  непередбачувана  ситуація через небажання громадян  дотримуватись  елементарних  правил пожежної безпеки.

Основні  вимоги  щодо  забезпечення пожежної безпеки в лісах викладені в «Правилах пожежної безпеки в лісах України»,  а саме, забороняється:

- розводити багаття;

- заїжджати в ліс на  транспорті;

- відвідування населенням хвойних насаджень; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

- залишати обмащене, просочене пальним та мастилом ганчір’я;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною іскрогасною системою;

- розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - змішаного, 20 м - листяного склади  ПММ  та інших горючих матеріалів;

- випалювати траву та інші рослинні рештки, в т. ч. й на землях, що  прилягають до лісу  (категорично забороняється проводити сільськогосподарські пали);

- звалювати та спалювати у лісі сміття, будівельні залишки, побутові відходи.

Закликаємо  всіх мешканців  району дотримуватись правил пожежної безпеки.

Пожежу легше попередити, а ніж погасити! Ліс - національне багатство нашої  країни, яке потребує захисту від вогню, самовільних порубів тощо.

Збережемо разом ліс для себе та майбутніх поколінь!

Інженер охорони та захисту лісу

ДП «Уманське ЛГ»

Курій В.М.