Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Збережемо разом ліс для себе та майбутніх поколінь!

Переглядів: 344

В  період літньої посухи лісові масиви, особливо хвойні, надзвичайно  вразливі. Тому необережне поводження з вогнем, кинута цигарка можуть  призвести до  виникнення пожежі. В нинішню теплу днину раптове виникнення  пожежі і її швидке поширення важко зупинити навіть за наявності спеціальної техніки та засобів пожежогасіння.

Лісова пожежа – це стихія, яка приносить  матеріальні та  ресурсні  збитки, знищуючи все навкруги та  завдаючи  непоправної шкоди довкіллю.

У зв’язку з ускладненням  пожежної ситуації та з метою попередження  можливих  пожеж в лісі ДП «Уманське лісове господарство» посилює  контроль за дотриманням пожежної безпеки. В лісових масивах держлісгоспу створюються  протипожежні  мінералізовані смуги та проводиться догляд за ними, укомплектовується пожежний інвентар для гасіння лісових пожеж в лісництвах та по обходах лісництв.

Лісівники проводять підготовку протидії масових загорань і пожеж в  природних  екосистемах, але в будь-який момент може виникнути  непередбачувана  ситуація через небажання громадян  дотримуватись  елементарних  правил пожежної безпеки.

Основні  вимоги  щодо  забезпечення пожежної безпеки в лісах викладені в «Правилах пожежної безпеки в лісах України»,  а саме, забороняється:

- розводити багаття;

- заїжджати в ліс на  транспорті;

- відвідування населенням хвойних насаджень; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

- залишати обмащене, просочене пальним та мастилом ганчір’я;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною іскрогасною системою;

- розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - змішаного, 20 м - листяного склади  ПММ  та інших горючих матеріалів;

- випалювати траву та інші рослинні рештки, в т. ч. й на землях, що  прилягають до лісу  (категорично забороняється проводити сільськогосподарські пали);

- звалювати та спалювати у лісі сміття, будівельні залишки, побутові відходи.

Закликаємо  всіх мешканців  району дотримуватись правил пожежної безпеки.

Пожежу легше попередити, а ніж погасити! Ліс - національне багатство нашої  країни, яке потребує захисту від вогню, самовільних порубів тощо.

Збережемо разом ліс для себе та майбутніх поколінь!

Інженер охорони та захисту лісу

ДП «Уманське ЛГ»

Курій В.М.« повернутися до списку новин