Делегація з Уманщини вшанувала Видатного Кобзаря на Чернечій горі

Дата: 22.05.2019 15:15

Останнім шляхом Тараса Шевченка пройшла сьогодні делегація з Уманського району на чолі з головою Уманської райдержадміністрації Євгенієм Данченком. Саме в цей день  158 років тому відбулося перепоховання Видатного Кобзаря на Чернечій горі.

Поет помер 10 березня 1861 р. у Санкт-Петербурзі, де спочатку і був похований. Але невдовзі, згідно з його «Заповітом», тіло перевезли в Україну і перепоховали на Чернечій горі в Каневі, яку з того часу звуть Тарасовою. Ця дата для українців стала справжнім святом, хай і сумним, адже Тарас Шевченко, який став символом української державності та нації, повернувся додому. Щороку тисячі людей приїздять в Канів і проходять урочистою ходою до Чернечої гори, щоб вшанувати Великого Кобзаря.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації