«Увага, турбота, пошана та вдячність до борців з атомом мають бути невід’ємною частиною кожного громадянина, суспільства, держави» – Євгеній Данченко на мітингу до річниці Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2019 15:42

Сьогодні виповнюється 33 роки найбільшій техногенній катастрофі за всю історію ядерної енергетики у світі – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З нагоди трагічної річниці на території села Піківець Уманського району відбувся загальнорайонний мітинг-реквієм.

У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, голова районної ради Оксана Супрунець, сільський голова Ладижинської ОТГ Сергій Цоколенко, секретар Паланської ОТГ Світлана Шмалій, секретар Дмитрушківської ОТГ Людмила Бень, голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Петро Сорока, сільські голови та старости населених пунктів, представники депутата обласної ради  Олега Баштана, працівники райдержадміністрації та районної ради, ліквідатори наслідків аварії, громадськість.

Вшановуючи пам’ять тих, хто власним життям заплатив за стримування радіації, присутні скорботно схилили голови у хвилині мовчання.

Із словами глибокої вдячності до героїв-чорнобильців звернувся голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко. Він зазначив, що ця сумна дата нагадує нам про те, як легко втратити все, що маєш:

«Страшне лихо змусило сотні тисяч людей залишити рідні домівки. Всього у результаті цієї катастрофи було переселено близько 350 тисяч осіб. Уманський район також простягнув руку допомоги переселенцям-чорнобильцям із Житомирської, Рівненської та Київської областей.

Сотні добровольців із нашого району тієї квітучої весни відправились боротися із невідомою досі небезпекою. Нині на Уманщині проживає 1277 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Увага, турбота, пошана і вдячність до них мають бути невід’ємною частиною кожного громадянина, суспільства, загалом держави.

Держава взяла на себе зобов’язання матеріально та морально підтримувати постраждалих від аварії на атомній електростанції, і виконує цю місію протягом 33 років.

У 2018 році на соціальний захист чорнобильців з Уманського району було спрямовано біля 1 мільйона гривень з державного та місцевих бюджеті. Це медикаменти, санаторно-курортне лікування, зубопротезування, відшкодування міжміського проїзду, матеріальна допомога», – відмітив у своєму виступі очільник району.

За патріотизм, самовідданість і високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, віддане служіння Батьківщині та з нагоди Дня Чорнобильської трагедії почесними грамотами районної державної адміністрації та грошовими преміями були нагороджені Микола Білан (смт Бабанка), Дмитро Тяжченко (с. Вільшана Слобідка), Василь Куцовол (с. Краснопілка), Олексій Коденець (с. Юрківка).

Окрім того, владою району ліквідатору аварії Анатолію Шелесту (с. Ропотуха) вручено орден «За мужність» – відзнаку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Гордо лунали прізвища нагороджених, які отримали почесні ордени «Тим, хто врятував світ» – Іван Вішталенко (с. Косенівка), Олексій Гурбич (смт Бабанка), Олексій Черноус (с. Вільшана Слобідка), Віктор Герасименко (с. Гереженівка), Михайло Худолій (с. Городецьке), Володимир Лаба (с. Городниця), Василь Чумак (с. Дмитрушки), Сергій Костенюк (с. Ладижинка), Сергій Осіпенко (м. Умань), Олександр Світовий ( м. Умань).

Медаллю «За врятоване життя» нагороджений Михайло Кузьменко (с. Дмитрушки).

Матеріальна допомога ліквідаторам була надана від депутатів Черкаської обласної ради Валентина Судакевича та Олега Баштана.

Голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Петро Сорока нагородив орденом «Знак пошани Чорнобиля» за постійну турботу про чорнобильців голову Уманської райдержадміністрації Євгенія Данченка та сільського голову с. Піківець Василя Тарасенка.

Відзнаками та подарунками районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» нагороджені переможці конкурсу дитячого малюнку «Чорнобиль очима дітей»: Андрій Боршківський, учень 11 класу Юрківського НВК с. Максимівка – 1 місце; Маша Назаренко, учениця 9 класу Кочубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2 місце та Віталій Ільченко, учень 8 класу Бабанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 місце.

Завершився мітинг панахидою за загиблими чорнобильцями, яку провів настоятель Свято-Михайлівської парафії с. Піківець, протоієрей Миколай, та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля».

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату райдержадміністрації