Соціальна та психологічна допомога учасникам АТО та членам їх родин

16 квітня за сприяння Уманського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації, ГО «Координаційний центр захисників Уманщини» відбулись заходи з питань надання соціальної та психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх родин.

Вже традиційно до проведення такого заходу був залучений військовий психолог ГО «Побратими» Андрій Козінчук, який працював із ветеранами з питань адаптації у мирному середовищі. Під час заходу розглядались питання налагодження особистих, соціальних та професійних контактів, зниження відчуття емоційної відчуженості, відновлення здатності до емоційних проявів та ін.

Робота з дружинами ветеранів є не менш важливою, ніж робота з ветеранами, адже дружини учасників бойових дій по поверненню своїх чоловіків потрапляють у складні ситуації: ламаються напрацьовані роками стереотипи подружніх та сімейних стосунків, фактично з нуля вирішуються питання лідерства в сім’ї. Іноді доводиться практично заново вибудовувати сімейні стосунки меж усім членами родини.

Саме тому начальником відділу організаційно-правової роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмилою Поною був проведений семінар для дружин учасників АТО «Я – поруч!». Під час семінару було обговорено питання емоційних змін у ветеранів, підтримки й розуміння один одного, пошуку подружнього та сімейного ресурсу для того, щоб ефективно пройти етап адаптаційного періоду.

За інформацією Уманського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді