УДК: готуємося до виконання

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» та зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі, напрацювання методики щодо впровадження УДК  03-04 квітня 2018 року відбулась година професійного скайп- спілкування «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування» для бібліотечних працівників районної центральної бібліотеки.

Фахівці Черкаської наукової обласної бібліотеки  ім. Т.Г.Шевченка та  обласної бібліотеки для дітей надали лаконічну та  змістовну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонували покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК та ін. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.