Глава держави про новий Верховний Суд: Ми відкриваємо нову сторінку в історії правосуддя у нашій країні

Дата: 15.11.2017 15:48
Кількість переглядів: 709

Фото без описуПід час урочистої церемонії складання присяги суддями нового Верховного Суду Президент Петро Порошенко підкреслив, що сьогоднішній день надзвичайно важливий для нашої країни. «День народження принципово нового Верховного Суду. Він вперше сформований на основі конкурсу – безпрецедентно відкритого, унікального та прозорого», - наголосив Глава держави.

За словами Президента цей конкурс, з високим рівнем конкуренції, який проходив під дуже пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами.

«Чи міг хтось уявити таке перезавантаження, скажіть мені, три роки тому? Але сьогодні Україна вже є прикладом для інших держав і щодо впровадження стандартів та правил, і  щодо прозорості конкурсних процедур, і щодо відкритості та залучення громадськості», - зауважив він.

«Ми відкриваємо нову сторінку в історії правосуддя у нашій країні. Верховний Суд – останній рубіж, остання інстанція, куди людина прийде захищати порушені права», - підкреслив Президент.

Петро Порошенко зауважив, що по-справжньому незалежний суд, такий як нині створюється, не з’явився навіть після  1991 року з набуттям незалежності нашої держави. «Змінювалися Президенти, Уряди, Парламенти. Створювалися юрисдикції, додавалися інстанції, але судова система не була по-справжньому незалежною і тому не задовольняла потреб суспільства», - додав він.

Глава держави нагадав: «Ми пішли на рішучі кроки минулого року, коли змінили відповідні норми Конституції, заклали, нарешті, фундамент незалежності всієї судової системи, і в першу чергу – Верховного Суду, який вже будується саме на цьому новому фундаменті».

За його словами, вперше від процедури добору суддів були усунуті всі політичні органи, політичні партії, парламент. Він нагадав, як раніше суддям дуже довго доводилось чекати або призначення, або звільнення, як судді викликалися для того, щоб давати, або якісь зобов’язання брати, або давати якісь пояснення в парламенті. «Дуже важливо, що усунутий і Президент від формування судів», - також додав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що впродовж року органи суддівського врядування, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, у повній відповідності до передбачених законом правил самостійно, але через абсолютно, безпрецедентно, прозорі конкурсні процедури, з максимально можливим врахуванням позиції долученої до відбору громадськості визначили 120 переможців конкурсу. Він повідомив, що підписав подання щодо призначення 113 із них суддями нового Верховного Суду.

«Через зміни до профільного законодавства запроваджуються європейські стандарти судочинства. Вже ухвалений закон, який викладає в новій редакції або вносить зміни до процесуальних кодексів і встановлює інші правила судового процесу – ефективного, швидкого та зручного для всіх його учасників», - сказав Президент та додав, що нові норми, також передбачені Господарським та Цивільним процесуальними кодексами, гарантуватимуть захист прав власності як для простих громадян, так і для українських та міжнародних інвесторів.

«Отже, в судовій системі міняються правила, міняються люди. Я хочу привітати у вашій особі членів нового Верховного Суду, кардинально оновленого у порівнянні з попереднім», - зауважив він.

За словами Петра Порошенка суддями нового Верховного Суду стали різні фахівці. «Хтось має великий досвід роботи у судовій системі. Хтось прийшов на посаду судді після багатьох років адвокатської діяльності, хтось був правозахисником, науковцем і викладачем», - зазначив він та зауважив, що для когось із переможців конкурсу «двері соціального ліфту відкрила лише судова реформа, включаючи зміни до Конституції».

«Кожний четвертий суддя нового Верховного Суду – адвокат чи науковець. Хочу проінформувати суспільство, що це – безпрецедентно, адже раніше ніколи, ніяк і ніхто  з-поза меж  судової системи не мав права кандидувати. На сьогоднішній день ці можливості відкриваються», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував суддям, які повірили у реформу і спробували свої сили в чесному конкурсі, і пересвідчилися, що матимуть шанс побудувати нову систему – керуючись українськими законами та європейськими стандартами та європейськими цінностями.

Глава держави також відзначив важливу роль та роботу, яку було проведено Вищою кваліфікаційною комісією суддів і Вищою радою правосуддя. Він окремо подякував вченим, адвокатам і правозахисникам, які брали участь у роботі Ради із судової реформи,  а також народним депутатам, які проголосували законодавчі і конституційні зміни.

Петро Порошенко також зауважив, що нині утворилися тисячі суддівських вакансій, які треба заповнити новими суддями, які би самі відповідали жорстким вимогам сучасного суспільства. Крім того, на черзі – ухвалення ще низки законів про зміни в системі правосуддя. Включаючи, Закон про антикорупційний суд. «Я чекаю від Верховної Ради подання проекту, на базі якого я внесу свої пропозиції до Верховної Ради і визначу їх як невідкладні. Хочу сказати, що одночасно з проектом по антикорупційному суду я планую внести проект Закону про воєнний суд. Ми чекаємо Законів про адвокатуру, про правову освіту», - зазначив Президент.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь