Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

Припинення повноважень керівника політичної партії

Переглядів: 349

Відповідно до частини 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» громадянин України має право в будь – який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії.

Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь – яких виборних посадах в політичній партії.

Законом України від 06.10.2016 № 1666 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі - Закон), внесено зміни до низки нормативних актів, якими передбачається забезпечення захисту прав власності , економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

Зокрема статтю 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» доповнено новою частиною, згідно якої, дія частини шостої цієї статті не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичних партій. Членство в політичній партії керівника та заступника керівника політичної партії припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію її обласні міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» у 10 – денний строк після прийняття рішень з цих питань.

 

За інформацією юридичного відділу апарату райдержадміністрації« повернутися до списку новин