Фінансова підтримка розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на селі – це реальні кроки для підтримки селян, особистих селянських господарств, малих фермерських господарств у здійснені ними сільськогосподарської виробничої діяльності, реалізації власної продукції, зайнятості населення, тощо.
З метою підтримки та розвитку обслуговуючої кооперації в рамках обласної «Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року» здійснюється фінансова підтримка сільських обслуговуючих кооперативів для покращення матеріально-технічної бази кооперативів.
Відповідно до ПОРЯДКУ використання коштів, передбачених на здійснення фінансової підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року бюджетні кошти Програми можуть спрямовуватись на:
1) придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, устаткування (далі – техніка);
2) придбання садивного матеріалу у виробників, внесених до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу, або в будь-яких суб’єктів господарювання за наявності сертифіката походження на такий садивний матеріал (далі – садивний матеріал);
3) придбання племінних телиць, нетелів, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності вітчизняного походження, племінних свинок та кнурів, вівцематок, баранів, ярок з племінних заводів та племінних репродукторів (далі – сільськогосподарські тварини).
Одержувачем бюджетних коштів є сільськогосподарські кооперативи, які використовують техніку, садивний матеріал та сільськогосподарських тварин для власної діяльності і визнані переможцем відповідно до конкурсного відбору (далі – одержувач).
Розмір обласних бюджетних коштів визначається з розрахунку не більше 50 відсотків від вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин. Частка коштів сільськогосподарського кооперативу та коштів співфінансування з інших місцевих бюджетів становить не менше 50 відсотків.
Бюджетні кошти перераховуються на рахунок кооперативу, відкритий в органах Казначейства, після надання сільськогосподарським кооперативом підтверджуючих документів про попередню оплату постачальнику не менше 10 відсотків вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин.