Товариство Червоного Хреста навчало маленьких пацієнтів Уманської ЦРЛ наданню першої домедичної допомоги

Дата: 13.09.2019 16:18

Уманська міськрайонна  організація Товариства Червоного Хреста та Уманська центральна районна лікарня  з нагоди проведення Всесвітнього дня  з першої допомоги, який відзначається в другу суботу  вересня,  провели майстер-клас для пацієнтів лікарні. Зокрема,  в дитячому відділенні  мами та  діти середнього і старшого віку взяли масову участь в заході.

Гасло цьогорічних заходів «Не залиши людину в небезпеці. Допомогти може кожен!». Мета - підвищити обізнаність населення про можливі травми в побуті і на виробництві,   як запобігти травмам; мотивувати людей різного віку навчатися надавати першу допомогу,   засвоювати навички поведінки  в надзвичайних ситуацій; попереджати виникнення нещасних випадків і травм, які відбуваються вдома, на вулиці, в колективі.

Голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Валентина Чорна пояснила  основні завдання надання першої домедичної допомоги, алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях, коли є постраждалі. Важливо  діяти швидко, дорогою є кожна  хвилина, коли  постраждалому можна надати найбільш дієву допомогу  при зупинці серцебиття та дихання. Допомогти можуть ті, хто знаходяться поряд. Максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години, так званої «золотої години», до приїзду швидкої чи госпіталізації. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку, надання першої допомоги є найбільш ефективним і  зводить до мінімуму  небезпечні ускладнення.

Після майстер-класу присутнім було запропоновано ігрові ситуації для надання першої медичної допомоги при зупинці серцево-легеневої діяльності,  переломах, опіках, втраті свідомості, потраплянні  інородного тіла в дихальні шляхи.

Заняття пройшло за участі начмеда ЦРЛ Олесандра Кучмія, завідуючої відділення Валентини  Темченко, педіатра Надії Баранової, волонтерів міськрайонної  організації Товариства Червоного Хреста.

Масово навчалися надавати першу допомогу соціальні працівники  терцентру Уманської  РДА. Дивитися: https://uman-rda.gov.ua/news/1567432914 /

Навчаймося надавати першу допомогу спільно!

Прес-центр Товариства Червоного Хреста