Готовність – 98%: райони Черкащини відзвітували про підготовку до опалювального сезону
За технічними показниками, область готова до старту опалювального сезону 2019-2020 на 98%. Загалом нині всі райони готові до включення опалення, втім по деяким є низка питань, які необхідно врегулювати. Про готовність Черкащини до входження в опалювальний сезон йшлося на нараді в ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора Карпенка.
Календарна дата старту опалювального сезону – 15 жовтня. Передумовою для початку опалювального сезону є утримання упродовж трьох діб середньодобової температури у межах +8 градусів.
Втім на місцях самі мають орієнтуватися по ситуації та, за потреби, подавати тепло в оселі раніше. Так, у Черкасах, у зв’язку зі зниженням температур, уже завтра дадуть опалення для об’єктів соціальної сфери. Загалом до роботи в осінньо-зимовий період готові 603 загальноосвітніх навчальних заклади, що становить 100%, та 430 дошкільних установ (100%), закладів охорони здоров’я 799 (100%).
– Підготовчий період до нового опалювального сезону закінчився, – зауважив заступник очільника області, відкриваючи нараду. – Втім, проаналізувавши ситуацію, можна зробити висновки, наскільки відповідально ставляться керівники районів, міст, об’єднаних територіальних громад до вирішення питань, пов’язаних з підготовкою до осінньо-зимового періоду. У деяких районах та містах з року в рік ситуація повторюється. Одні можуть стартувати організовано, інші ж кожного разу мають з цим проблеми.
На нараді про готовність до входження в опалювальний період відзвітували усі райони та міста обласного значення. Були питання до готовності Драбівщини, Корсунщини, Жашківшини, Звенигородщини, Чигиринщини. Зауваження також мають Черкаси, Умань, Сміла, Ватутіне та Канів. Зокрема по Смілі актуальним лишається переведення будинків на індивідуальне опалення. Місту рекомендували чітко дотримуватися методики з надання дозволів та самої процедури підключення.
Водночас на сьогодні не вирішене питання встановлення побудинкових лічильників тепла. Так, у Жашківському районі забезпеченість становить лише 4 %, Корсунь-Шевченківському – 14 %, Драбівському – 14 %, Черкаському – 0 %. За інформацією ПАТ «Черкасигаз», низькими темпами проводиться облаштування лічильниками газу в бюджетній сфері з модемним зв’язком.
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА