Проведено штабні тренування щодо реагування при ускладненні погодних умов

Дата: 12.11.2019 15:44

12 листопада на чолі з першим заступником голови Уманської райдержадміністрації, головою місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  райдержадміністрації  Сергієм Жорницьким проведено штабне тренування по збору та огляду сил і засобів  районної мобільної оперативної групи  із забезпечення швидкого реагування на загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення при ускладненні погодних умов (далі – мобільна оперативна група).

Основними  завданнями  тренування були наступні:

- відпрацювання прийому-передачі сигналу оповіщення;

- тренувальний виїзд для огляду сил і засобів мобільної оперативної групи  за умовами сигналу;

- огляд сил і засобів мобільної оперативної групи, заслуховування доповідей членів мобільної оперативної групи  щодо  наявного особового складу, спецтехніки, ПММ тощо.

До тренувань залучались:

- керівний склад Уманської районної ланки територіальної підсистеми  єдиної державної  системи цивільного захисту Черкаської області;

- Уманський районний відділ УДСНС України   у Черкаській області;

- Уманські енергетичні мережі публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго»;

- ПАТ «Уманьгаз»;

- Уманське районне відділення  поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області;

- взвод патрульної поліції;

- Уманська станція  швидкої медичної допомоги – філія обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради;

- ТОВ «Уманьдоррембуд».

Штабне тренування розпочалося із запуску автоматизованого робочого місця для оповіщення керівного складу цивільного захисту Уманського району автоматизованої системи централізованого оповіщення Уманського району Черкаської області із сигналом оповіщення про прибуття на місце огляду.

У ході огляду мобільної оперативної групи заслухані доповіді представників підрозділів, які входять до мобільної оперативної групи, щодо готовності  до дій під час снігопадів, ожеледиці, сильних морозів на об’єктах життєзабезпечення.  Із настанням холодів зростає кількість пожеж, пов’язаних із порушенням правил безпеки електроприладів газового та пічного опалення, тож реагування на техногенні події також є пріоритетом на даний період. Огляд проведений спільно з Уманською міською ланкою територіальної підсистеми єдиної державної  системи цивільного захисту Черкаської області.

Підсумовуючи тренування, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Жорницький зазначив, що для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду усім підрозділам мобільної оперативної групи  необхідно:

- при ускладненні погодних умов забезпечити цілодобове чергування бригад для ліквідації аварійних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення;

- поповнити запаси паливно-мастильних, посипкових матеріалів та інших матеріально-технічних резервів,

- здійснювати інформування учасників дорожнього руху про обмеження руху на дорогах у зв’язку із негодою.

Мета тренування – досягнута, завдання виконані на належному рівні, перевірка у дії районної мобільної оперативної групи буде проведена безпосередньо під час зимової негоди.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації

В.С.Сакал