Відсьогодні набирає чинності закон, який встановлює відповідальність за перевезення дітей без автокрісел

Дата: 20.11.2019 11:30

Закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 гривень. Повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 850 гривень.

Але єдина причина, чому батьки мають використовувати автокрісла — це пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я. Адже саме автокрісло зменшує імовірність загибелі дитини під час ДТП.

Просто дотримуйтесь цього важливого правила. Не тому, що штрафи, а тому, що любите свою дитину й бажаєте їй лише найкращого.

Нагадуємо, у ПДР визначено, що забороняється перевозити дітей:

– зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;
– до 16-річного віку — в кузові будь-якого вантажного автомобіля;
– організовані групи дітей у темну пору доби.

За інформацією Патрульної поліції Черкаської області