В основі Стратегії розвитку області має бути системність, збалансованість та мораль, – Роман Боднар

Дата: 03.12.2019 11:42
Кількість переглядів: 353

Бізнес, наука, громадськість, органи влади – 29 листопада за участі експертів чотирьох секторів відбулось вже третє засідання робочої групи з розроблення Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 року та планів її реалізації. Його організували Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, Агенція регіонального розвитку та Центр розвитку місцевого самоврядування.

Фото без опису

На засіданні очільник області Роман Боднар поділився думками щодо засад формування Стратегії розвитку регіону на основі важливих інструментів та принципів.

Каже: беручись до розробки стратегії на кілька років уперед, ми спочатку маємо сформувати Місію (програмну заяву) та стратегічні цілі. І це варто робити, опираючись на сучасні підходи у сфері менеджменту.

– Звісно, є два шляхи: екстенсивний та інтенсивний. Тобто, коли маємо багато грошей і можемо все реалізувати. Однак мистецтво управління передбачає ефективність при обмежених ресурсах, – говорить керівник облдержадміністрації. – І тут потрібна підтримка різних секторів економіки, передовсім із високою доданою вартістю. Переконаний, спільно напрацьовані ідеї, симбіоз громадського сектору й влади стануть поштовхом до ефективного результату в майбутньому.

Роман Боднар поділився думками, над якими розмірковував останні тижні. Він запропонував розпочати зі створення Програмної заяви, яку в подальшому спільними зусиллями удосконалимо. Керівник області зазначає: прописавши Місію, формуватимемо стратегію на основі трирівневого планування, а саме: стратегічного (цілі), тактичного (умови) та оперативного (заходи).

Фото без опису

– Є досить популярний принцип у менеджменті, в системі управління, що передбачає баланс між продуктивністю та продуктивними можливостями, а саме: результатом та можливостями для досягнення цього результату. Отже, будь-яке полярне значення є деструктивним й некорисним та не призводить до успіху. А будь-який баланс при розподілі ресурсів, який прагне середини, призводить до найкращого результату. І це правило загальне для будь-яких систем – від звичайної людини до безпосередньо організації. Приміром, якщо виробниче підприємство витрачає всі свої ресурси виключно на прибуток, але не дбає про матеріально-технічну базу, а також фаховість працівників, то врешті збанкрутує, бо не витримає конкуренції. І навпаки: якщо підприємство витрачає всі зароблені кошти на закупівлю обладнання, то втратить кваліфікованих працівників. Аналогічно й для звичайної людини: якщо вона займається постійно самоосвітою, але не може заробити гідну зарплатню, то ніякого успіху не досягне. Це загальне правило, яке варто вкласти в основу Стратегії, – зауважив Роман Боднар.

Він провів паралелі на прикладі формування Стратегії розвитку області, взявши за основу два напрями: ЯКІСТЬ ЖИТТЯ (освіта, культура, безпека, екологія, транспортна логістика, спорт і т.д.) та БЮДЖЕТ РОЗВИТКУ (створення сприятливого бізнес-клімату та нових робочих місць, наповнення бюджету, започаткування відповідних програм підтримки тощо). Пояснив сутність балансу між ними. Голова також зауважив: стосовно напрямку «Якість життя», то тут все порівняно просто – реалізовуємо інфраструктурні проекти, забезпечивши при цьому дві умови: контроль та мораль. А от інший напрям «Бюджет розвитку» потребує залучення громадськості, науковців, успішних підприємців, аби згенерувати креативні ідеї, програми, формули, механізми, що допоможуть наповнювати бюджет:

– І не просто його збільшувати. Тут важлива структура наповнення. Якщо ми робитимемо це лише за рахунок експорту сировини без доданої вартості, то це буде неефективний шлях. Ми наповнюватимемо бюджет, формуючи високотехнологічну промислову продукцію. Адже, чим більша глибинна переробка, тим ближчі ми до поставленої мети. Над цим маємо працювати в області, адже випускаємо мало продукції поглибленої переробки. Наша мета – максимальна різниця між вхідною сировиною та вартістю проданої продукції. При цьому якомога більша кількість людей має бути задіяна в технологічному процесі в регіоні. Тому тут важливі й програми, і вигідні кредити, і навчання фахівців, і семінари, і комунікація. Тож, велика надія на вас і нашу спільну роботу, – звернувся до учасників засідання пан Роман.

Водночас директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало розповіла про основні посили Стратегії, її розділи, а також про ключові елементи, над якими працювала робоча група: SWOT-аналіз,SWOT-матрицю, стратегічне бачення та стратегічні і операційні цілі.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Представники  робочої групи працювали в три етапи: обговорювали SWOT-аналіз, SWOT-матрицю, в цілому бачення розвитку регіону, опрацьовували варіанти стратегічних та операційних цілей.

Фото без опису

За результатами роботи, планують упродовж тижня оголосити збір проектних ідей до Плану реалізації Стратегії на три роки.

– Формуючи цілі та завдання Стратегії, ми повинні розуміти, які проектні ідеї реалізовуватимемо. Адже стратегія – це статика, а план її реалізації – це динаміка й конкретні кроки, – підсумувала керівниця агенції.

Подальші кроки з розробки Стратегії:

  • формування остаточного проекту стратегічних, операційних цілей та завдань;
  • оголошення збору проектних ідей до Плану реалізації Стратегії на 2021-2023 роки та їх відбір;
  • проведення стратегічної екологічної оцінки Стратегії та Плану реалізації;
  • подання проектів документів на розгляд сесії обласної ради.

Стежте за новинами на офіційному сайті Стратегії:http://strategy2027-ck.gov.ua/.

А також у соціальних мережах:

Facebook:https://www.facebook.com/groups/StrategyCK2027/

Telegram:https://t.me/strategy2027ck

Instagram:https://www.instagram.com/strategy_ck_2027/

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь