Трипільські артефакти оцифрували і виклали в Інтернет

Дата: 16.01.2020 15:12

Віднедавна ознайомитися з артефактами трипільської доби можна за допомогою відкритого онлайн-ресурсу TRIPILLYA.COM та мобільного додатку SIMO AR. Проект реалізували Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура” (Легедзине Тальнівського району Черкащини) та Борщівський обласний краєзнавчий музей (Тернопільщина), за сприяння Українського культурного фонду.

TRIPILLYA.COM – це перша найбільша онлайн база артефактів та інформації про Трипільську культуру. Онлайн-ресурс із фотографіями та інформацією про тисячу відцифрованих предметів трипільської доби запустили для того, щоб вивести трипільську культуру з вузьких рамок наукового світу та максимально популяризувати її. Відтепер усі охочі мають змогу отримати достовірну інформацію від науковців, викладену в зручному форматі.

Мобільний додаток SIMO AR розпізнає зображення і доповнює їх віртуальним контентом. Він доступний для IOS та ANDROID.

Щоб отримати відтворені зображення предметів потрібно:

1.завантажити додаток на телефон – ТУТ.

2. навести камеру пристрою на об’єкт.

За інформацією Департаменту культури та взаємозвязків з громадськістю облдержадміністрації