На сесії ухвалили обласну програму підтримки системи громадського здоров’я та внесли зміни до програми трансплантації стовбурових клітин

Дата: 16.03.2020 11:08

Під час засідання сесії обласної ради депутати більшістю голосів ухвалили обласну програму «Підтримка системи громадського здоров’я» на 2020-2022 роки.

Вона, зокрема, передбачає розбудову системи громадського здоров’я в контексті побудови єдиної консолідованої системи громадського здоров’я для реалізації ефективної державної політики, збереження та зміцнення здоров’я населення. А також – збільшення тривалості та підвищення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування й суспільства.

Також у ході засідання внесли зміни до обласної програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові»  на 2019-2023 роки». Нагадаємо, її ухвалили ще 1 березня минулого року.

Теперішні зміни передбачають:

– надання медичної допомоги більшій кількості пацієнтів, які потребують аутологічної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин;

– безперервність надання медичної допомоги хворим гематологічного профілю;

– зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення від злоякісних захворювань крові та лімфатичних вузлів;

– збільшення тривалості та покращення якості життя хворих зі злоякісними захворюваннями крові та лімфатичних вузлів.

Торік на реалізацію програми спрямували 67 млн грн. Цьогорічними змінами затвердили 79 млн грн.