Просимо утриматися від відвідування кладовищ у поминальні дні, – Роман Боднар

Дата: 22.04.2020 14:02

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та т.в.о заступника начальника ГУНП в Черкаській області Сергія Коваленка.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар наголосив на важливості утриматися від відвідування кладовищ на поминальні дні.

Синод Православної церкви України прийняв рішення перенести поминальні служби на кладовищах на червень, в зв’язку з загальнонаціональним карантином через коронавірус.

У повідомленні сказано, що вирішено перенести відвідування священнослужителями та парафіянами кладовищ у поминальні дні після Пасхи.

Проведення заупокійних молитов на кладовищах погодили провести 6 червняна Троїцьку батьківську поминальну суботу.

– Звертаюся до всіх черкащан із проханням не відвідувати кладовища у ці вихідні дні та перенести поминання на червень. Добре, що ситуація щодо інфікування коронавірусом контрольована. Але це зараз. Ми бачимо щоденний приріст інфікування, маємо не допустити динамічного піку захворювання, з яким може не справитися медицина, – звернувся Роман Боднар.

Розпорядження керівника робіт Дмитра Ляшова від 21.04.2020 №27  рекомендують РДА, органам місцевого самоврядування закрити для відвідування кладовища. Крім випадків поховання померлих за умови дотримання протиепідемічних правил.

Про епідемічну ситуацію в області:

Всього лабораторно підтверджених випадків по області 206.

Із початку карантину на Черкащині провели 3863 ПЛР-досліджень. За добу обласний лабораторний центр провів 122 ПЛР-тестувань

За результатами досліджень 20 – позитивних на COVID-19:

Черкаси – 9

Катеринопільський – 8

Чорнобаївський район – 2

Черкаський – 1

Інфіковані перебувають в Черкаській інфекційній лікарні, Уманській міській лікарні, Черкаській обласній лікарні:

• на стаціонарному лікуванні – 40 осіб ( 15 – Черкаська інфекційна лікарня,  7 – Уманська  та  18 – обласна лікарня).

Одужали – 43 черкащани.