Амброзія – небезпечний карантинний бур’ян

Дата: 25.06.2020 12:30

Фото без описуУ зв’язку з настанням періоду цвітіння амброзії полинолистої, яка належить до карантинних бур'янів, збільшилась імовірність завдання шкоди не лише сільському господарству, а й здоров'ю населення.

Амброзія полинолиста – один з найнебезпечніших бур'янів-алергенів. Вона може сприяти прояву алергії у людини, захворюванню на поліноз та бронхіальну астму.

Для ефективної боротьби з амброзією, зокрема, застосовують:

- систематичне скошування рослин амброзії полинолистої з початку вегетації (квітень – травень) до цвітіння (кінець червня – початок серпня);

- виривання рослин амброзії з корінням та їх знищення шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах;

- знищення рослин амброзії на засмічених присадибних ділянках агротехнічним методом (перекопування або приорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток) та (при можливості) з наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих або газонних трав.

Категорично забороняється:

- висівати засмічене карантинними бур'янами насіння сільськогосподарських культур;

- вивозити засмічену продукцію (сіно, солому, полову, зерно і зерновідходи, тощо) за межі вогнища карантинного організму без карантинного сертифіката, виданого органами Держпродспоживслужби;

- використовувати на корм тваринам зерновідходи, які містять насіння карантинних бур'янів, без запарювання або розмелювання до часток розміром не більше 1 мм;

- вивозити і реалізовувати імпортне та вітчизняне насіння, завезене з інших районів країни, без перевірки у фітосанітарних лабораторіях, незалежно від наявності документів на їх якість.

Невиконання фізичними та юридичними особами правил фітосанітарного контролю, згідно ст. 16 Закону України «Про карантин рослин» та ст. 105 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання штрафів на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відділ розвитку сільських територій

та захисту довкілля Умаснької РДА