Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Міжнародний день рідної мови

Переглядів: 379

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається, насамперед, національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

З метою підтримки рідної мови, згуртування усіх на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, 22 лютого Уманською районною центральною бібліотекою спільно з районним центром культури і дозвілля проведено літературно-музичну композицію «Мову солов’їну збережи, Україну рідну захисти» для учнів Текучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Слова ведучих Ольги Гербут та Віталіни Цюри про необхідність збереження та пошанування мови заради прийдешніх поколінь, як це робили наші славні предки супроводжувалися яскравими виступами Народного ансамблю української пісні «Горицвіт» районного центру культури і дозвілля (керівник – Володимир Павленко).

В залі панувала щира атмосфера та гарний настрій. Завершальним акордом було душевне виконання пісні «Три музики». Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

 

    Методист РЦБ Ольга Гербут« повернутися до списку новин