Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

У бібліотеках району згадували в’язнів фашистських концтаборів

Переглядів: 352

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, який щорічно відзначається 11 квітня за ініціативою ООН, з  метою  вшанування пам’яті жертв нацизму, в’язнів «таборів смерті»  та привернення уваги учнівсько-студентської молоді до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни, районною бібліотекою проведено  урок-реквієм «Історія великих страждань…», що розкрив сторінки життя людей, які пройшли всі жахіття війни.

Вони не думали про високі нагороди, звання, медалі і без жалю віддавали своє життя за Вітчизну, за лагідні руки мами, за спокійний дитячий сон. Війна опалила їхні серця, сивиною побілила голови, але душа жила святою любов'ю.

З кожним роком німецько-радянська війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Не забувати ці сторінки нам допомагають книги, архівні матеріали, які до уваги читачів були представленні на виставці-реквіємі «Трагедія незнищенної волі», організованої в читальному залі районної бібліотеки. Ряд заходів проведено і в сільських бібліотеках – філіях, зокрема: тематичні виставки «Уроки минулого для світлого майбутнього», «У нашій пам’яті вічно», уроки-реквієми, години пам′яті «Смертю смерть подолали», «З порога смерті», «Забути цього неможливо». 

В цей день ми разом з усім світом вклоняємося людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.

 « повернутися до списку новин