Обсяги капітальних інвестицій на Черкащині у  2018 році зросли на 32,4 % до  10,5 млрд грн

Дата: 11.04.2019 16:36

У 2018 році підприємства та організації Черкаської області освоїли 10,5 млрд грн капітальних інвестицій, що на 32,4 % більше ніж 2017 року.

Лідером із залучення капітальних інвестицій серед галузей економіки області традиційно залишається сільське господарство, до якого минулого року надійшло 3,6 млрд грн. На другому місці – промисловість (3,1 млрд грн капітальних інвестицій), на третьому – будівництво (0,7  млрд грн).

Разом з тим, скоротилися інвестиції у житлове будівництво - у 2018 році склали 0,9 млрд грн, або 8,3 % всіх капітальних вкладень.

Як і у попередні роки, основним джерелом фінансування інвестиційної діяльності залишаються власні кошти підприємств і організацій. У 2018 році вони склали 7,8 млрд грн, або 75,4 % загального обсягу капітальних інвестицій. За рахунок коштів місцевих бюджетів освоєно 0,8 млрд грн, або 7,7 %; капітальні інвестиції коштом державного бюджету склали 0,5 млрд грн, або 4,8 %. На банківські кредити та інші запозичення припадало 0,6 млрд грн, або 6,0 % всіх капітальних інвестицій.

За темпом зростання капітальних інвестицій (132,4 %) область посідає 3-є місце по країні, (середьнодержавний показник (116,4 %).