Що пропонує служба зайнятості для молоді?

Дата: 16.05.2019 16:46
Кількість переглядів: 794

Питання щодо сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні, побудові вдалої кар’єри молоді коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко:

Фото без опису«На сьогодні одним із головних завдань, що постає перед службою зайнятості, є збереження та примноження напрацювань щодо співпраці з роботодавцями та освітніми закладами заради вирішення питань ефективної зайнятості молодих людей. Адже саме молоде покоління є рушійною силою розвитку майбутнього країни.

Для Черкащини, як і для країни в цілому, важливо зберегти трудовий потенціал молоді, сприяти їх успішній реалізації та гідним умовам праці. Оскільки трудові міграційні процеси, виїзд за кордон можуть негативно позначитися на забезпеченні кадрами вітчизняних роботодавців.

Можливим варіантом щодо запобігання цьому процесу є формування виваженої державної політики з урахуванням регіональної специфіки тенденцій трудової міграції, підвищення конкурентоспроможності робочої сили, забезпечення високого рівня зайнятості, соціального захисту, заробітної плати і доходів населення, їх наближення до аналогічних параметрів економічно розвинутих країн світу. Потрібно забезпечити не лише робочими місцями, а й достойним рівнем заробітної плати. Саме реалізація цих умов буде стримувати трудову міграцію населення України за кордон.

Служба зайнятості активно долучається до проведення інформаційної кампанії щодо попередження відтоку кваліфікованих кадрів за кордон.

У країні за ініціативи Державної служби зайнятості вже котрий рік реалізовується соціальний проект під лозунгом “Живи та працюй в Україні”, головною метою якого є пожвавлення людей на ринку праці України. Організатором проекту виступила служба зайнятості за підтримки органів місцевої влади та самоврядування. У рамках проекту відбуваються інформаційні активності, спрямовані на якнайшвидший пошук роботи для безробітних та підбір вакансій для роботодавців. Зокрема, в рамках проекту, в області проходять ярмарки вакансій на найбільш значущих підприємствах регіону.

З метою попередження молодіжного безробіття служба зайнятості створила Всеукраїнський кадровий резерв, що собою являє технологію швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця. Ця технологія також передбачає он-лайн профорієнтацію та професійну діагностику, а також дистанційне навчання потенційних працівників необхідним навичкам, що є затребуваними для будь-якої професії.

Для реалізації цього проекту створено банк резюме, відеорезюме випускників навчальних закладів та банк актуальних вакансій. Так, молодь, яка навчається в професійно-технічних та вищих навчальних закладах, має можливість увійти до Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості, подавши своє резюме чи відеорезюме до служби зайнятості. Реалізація зазначеного проекту у повному масштабі можлива завдяки спільним зусиллям служби зайнятості та навчальних закладів, тому що думати про працевлаштування студентів-випускників необхідно ще під час їхнього навчання.

Так минулого року з метою збереження та примноження освітнього потенціалу, накопичених знань, досвіду і професіоналізму, які мають і набувають випускники навчальних закладів регіону під час навчання,  відбувся широкомасштабний Форум майбутнього «Вчись, працюй, живи на Черкащині!». Захід проходив на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету, учасниками якого стали старшокласники, студенти та всі бажаючі ознайомитися із можливостями працевлаштування в регіоні.

У рамках Форуму діяли локації у форматі виставок представлені роботодавцями та навчальними закладами м. Черкас. Усі бажаючі ознайомилися із сучасними реальними можливостями підприємців Черкащини, дізналися умови вступу до відповідних навчальних закладів, спеціальності та напрямки підготовки, які можна отримати у закладі, ознайомилися з ситуацією на ринку праці Черкащини. Проведення таких заходів не є одноразовою акцією, робота з молоддю носить постійний, систематичний характер.

Разом з тим, при працевлаштуванні молоді виникають певні труднощі. І основною проблемою є існуючий на ринку праці дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили. Він полягає не лише в тому, що кількість запропонованих вакансій не співпадає з кількістю пошукачів роботи, а насамперед, в тому, що професійно-кваліфікаційний склад пошукачів роботи не співпадає з пропозиціями роботодавців.

Так, наприклад, цього року на одну вакансію претендувало близько двох безробітних. Тобто навантаження на одне робоче місце не таке вже й високе, але структура заявлених вакансій не відповідає професійному складу безробітних. Більше, ніж  дві третини вакансій – це вакансії за робітничими професіями, натомість майже половина безробітних 42 % мають вищу освіту.

Також варто зазначити, що вимоги до претендентів на вакансії з боку роботодавців постійно зростають, їм потрібні реальні вміння, навички, сучасні знання та компетенції, креативне мислення, бажання постійного вдосконалення. Але, на жаль, існує невідповідність між тим, чого чекають роботодавці та рівнем практичної підготовки випускників вишів.

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. Свого часу дещо був втрачений престиж робітничих професій. Молодь більш була зорієнтована на отримання вищої освіти за престижними, на думку багатьох, спеціальностями. Як наслідок маємо перенасиченість ринку праці пропозицією робочої сили саме за спеціальностями фінансової, банківської справи, менеджменту.

Тому в своїй роботі вагому роль ми приділяємо профорієнтаційній роботі з молоддю. Служба зайнятості – це сучасна сервісна установа, яка готова прийти на допомогу кожному, використовуючи сучасні підходи, сервіси, зокрема в он-лайн форматі.

З 2018 року в області в практичну роботу запроваджено безкоштовну Інтернет-платформу державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри". Платформа дозволяє особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі без відвідування служби зайнятості, пройти психологічне тестування та отримати його результати. На Платформі можна пройти комплексний профорієнтаційний тест за 10 різновидами.

Також запроваджено в роботу комплексне профорієнтаційне тестування осіб від 14 до 60 років на психодіагностичній Інтернет-платформі "Моя професія: консультаційна мережа". І це лише частина тієї роботи, яку ми проводимо аби максимально задовольнити потреби наших клієнтів: якнайшвидше працевлаштуватися пошукачам роботи та задовольнити кадрові питання роботодавців.

У наш час необхідно швидко адаптуватися до сучасних вимог ринку праці, здобувати нові знання, розвиватися, не зупинятися на досягнутому і невтомно рухатися вперед. За що б ви не взялися, головне – будьте віддані своїй справі до кінця. Не обов’язково досягати якогось зоряного успіху, головне бути чесним перед самим собою в обраній професії та робити те, що любите і любити те, що робите!

Вважаю, що будувати свою кар’єру необхідно на Батьківщині, а служба зайнятості, у свою чергу, подбає про становлення особистості як висококваліфікованого фахівця, допоможе обрати професійний шлях або здобути нову професію, підвищити кваліфікацію, підібрати роботу відповідно до покликання, професійних зацікавлень та уподобань».

 

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь