Фінансування громадських організацій відбуватиметься на конкурсній основі

Дата: 05.12.2018 16:48

Перший заступник голови Уманської райдержадміністрації Сергій Жорницький провів нараду з представниками громадських організацій, які отримують з районного бюджету матеріальну підтримку як найбільш соціально значимі. Тема спілкування – зміни в законодавстві щодо порядку відбору громадських організацій для їх фінансування.

Фото без описуВключно з 2018 роком при формуванні місцевого бюджету щорічно передбачалися кошти на фінансову підтримку діяльності таких громадських організацій: ветеранів Уманського  району, «Союз Чорнобиль України», «Уманська міськрайонна спілка ветеранів Афганістану» та «Координаційний центр захисників Уманщини».

Як повідомили на нараді представники управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації, протягом 2017 року громадською організацією ветеранів війни Уманського району використано 93,3 тис. грн, «Союз Чорнобиль України» – 53,4 тис. грн, «Уманською міськрайонною спілкою ветеранів Афганістану» – 15 тис. грн та «Координаційним центром захисників Уманщини» – 130,1 тис. грн.

За 11 місяців 2018 року профінансовано діяльність ГО ветеранів війни Уманського району на 106,3 тис. грн, «Союз Чорнобиль України» – 62 тис. грн, «Уманську міськрайонну спілку ветеранів Афганістану» – 15 тис. грн та «Координаційний центр захисників Уманщини» – 153 тис. грн.

Але відбулися зміни в законодавстві, які передбачають надання фінансової підтримки за рахунок коштів місцевих бюджетів громадським об’єднанням ветеранів лише на конкурсній основі. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 156 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів», прийнятої на виконання Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

Конкурсні процедури регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами).

Тож присутнім на нараді представникам громадських організацій була доведена ця інформація.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації