13 медзакладів області готові приймати пацієнтів з covid-19 на стаціонарне лікування

Дата: 01.10.2020 16:25

Фото без описуМайже півтори тисячі черкащан зараз лікуються від covid-19. З них 204 людини отримують стаціонарне лікування в 11 медичних закладах області. Чи забезпечені лікарні ліжками для хворих на коронавірус – розповіла начальниця Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова під час координаційної наради.

Канів та Сміла показали найгірші показники захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів. У Каневі – 623 хворих, Смілі – 295, Канівському районі – 519.

Інші райони та міста тримають показники в межах менше 200 на 100 тисяч населення. Зокрема, найкращі показники має Ватутіне – 0 захворювань, Уманський район – 16,4 хворих на 100 тисяч населення, Городищенський район – 28,8.

За словами Лариси Кошової, 11 закладів першої черги – це 441 ліжок, та два заклади другої ­– 29 ліжок, визначили в області для госпіталізації пацієнтів з covid-19.

– Варто не забувати, що в осінній період є ризики інших вірусних захворювань. Таких як грип та ГРВІ. Просимо дотримуватися правил епідзахисту: це захисні маски, дезинфекція та дистанція, – наголосила Лариса Кошова.

На сьогодні епідеміологічна ситуація в області визначається за такими ознаками:

• завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 % протягом п’яти днів підряд, встановлюється рівень епідемічної небезпеки “жовтий” Завантаженість ліжок у визначених закладів першої черги (загальна кількість – 460) становить 62,54 %.
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів; Показник тестування на 100 тис населення – 86,9 на 100 тис. нас. (при цільовому показнику > 24 на 100 тис. нас.);
  • показник захворюваності на COVID – 19 за 14 днів (з 25.08.2020 по 07.09.2020) на 100 тис. населення – 106,6 на 100 тис населення (при базовому показнику захворюваності на COVID – 19 за 14 днів – 40 на 100 тис. населення).