Звернення голови Уманської РДА Світлани Волошенюк з приводу погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19

Дата: 07.10.2020 18:55

Фото без описуШановні жителі Уманщини! Вкотре змушена звертатися до вас із сумними новинами: епідемічна ситуація із захворюваністю на COVID-19 на території Уманщини, як і загалом в Україні, на жаль, погіршується. Нові випадки зараження реєструються практично щоденно.

Не додає оптимізму й те, що з приходом осені збільшується кількість сезонних застудних захворювань. На цьому фоні загальний настрій безпечності людей викликає не просто занепокоєння, а становить реальну небезпеку.

За інформацією Уманського лабораторного відділення Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», наразі з Уманського району 6 осіб перебуває на стаціонарному лікуванні та 32 особи лікуються від COVID-19 амбулаторно.
Поширення хвороби:
с. Дмитрушки – 7 осіб;
с. Громи – 2 особи;
с. Родниківка – 3 особи;
с. Гродзеве – 1 особа;
с. Пугачівка – 1 особа;
с. Доброводи – 2 особи;
с. Гереженівка – 2 особи;
с. Кочубіївка – 2 особи;
с. Свинарка – 2 особи;
с. Дубова – 2 особи;
с. Сушківка – 2 особи;
с. Городецьке – 3 особи;
с. Піківець – 1 особа;
с. Рогова – 1 особа.
Інші - іногородні.

Всього в районі захворіло 68 осіб, 2 – померло.

В місті Умань станом на 6 жовтня 2020 р. перебуває 46 госпіталізованих пацієнтів, з яких 36 хворих на коронавірусну інфекцію та 10 – з підозрою на хворобу. Іногородніх – 17 осіб. Кількість хворих на амбулаторному лікуванні – 145 осіб.
Окрім того, розпочала прийом хворих на COVID-19 Маньківська центральна районна лікарня, в якій наразі госпіталізовано 22 пацієнти.

Зупинити поширення коронавірусної інфекції можна тільки змінивши своє ставлення до ситуації, що склалася. Будьте відповідальними не лише за своє здоров'я, а й за здоров’я і життя людей, що вас оточують! Адже вірус поширюється дуже швидко, перед ним усі рівні, незалежно від статусу, достатку, статі та віку. Тому маємо серйозно поставитися до ймовірної загрози.
Закликаю всіх не ігнорувати правил безпеки, дотримуватися правил карантину, використовувати засоби індивідуального захисту та дезінфекції, дотримуватися соціальної дистанції, вчасно звертатися до лікаря при симптомах застудних захворювань.
Важко дихати не через маску, а через ШВЛ!
Щиро сподіваюся на ваш свідомий підхід та розуміння. Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою – голова Уманської районної державної адміністрації Світлана Волошенюк